Gmina Sierakowice Wideo Wybory samorządowe 2024

Sierakowice. Zakończenie kampanii wyborczej KWW Samorządne Kaszuby – Naszé Sprawë. Fachowo zorganizowane show potwierdza jakość „Drużyny Makurata”

„Jak zaczynaliśmy, tak kończymy” te słowa Roberta Jakubka dobrze obrazują to, co działo się wczoraj w Sali Bieszczadna. Były wszystkie elementy profesjonalnego show: muzyka, światła, wystąpienia, projekcje. Dużo emocji na scenie i wśród publiczności. „Dialog i otwarte drzwi będą podstawą funkcjonowania naszego samorządu” – zapewniał lider komitetu, kandydat na wójta Rafał Makurat.

Na początku spotkania Rafał Makurat podsumował kampanię wyborczą komitetu. Od 26 lutego zorganizowano całą serię spotkań z mieszkańcami, a w sieci oprócz spotów wyborczych, zorganizowano akcje pobudzające do aktywności mieszkańców. Podziękował on wszystkim za udział w kampanii i podkreślił, że sygnały i podpowiedzi zebrane podczas niej będą istotne dla działań komitetu.

– Wasze głosy są fundamentem dla budowania lepszej przyszłości dla nas wszystkich – zapewniał R. Makurat.

Przypomnieli, z czym idą do wyborców

Pokazany został film, w którym kandydaci komitetu przedstawiają najważniejsze zadania, które chcą zrealizować w interesie mieszkańców i gminy. Ponownie podkreślono, że są one wynikiem szerokich konsultacji ze społeczeństwem Sierakowic.

– My pierwsi ruszyliśmy do państwa i otworzyliśmy drzwi. Drzwi debaty i dyskusji, uśmiechu bądź przyjmowania krytyki, bo takie też głosy były. Zapewniamy w tej chwili Was wszystkich na sali, przed telewizorami, laptopami, smartfonami, że tych otwartych drzwi po 7 kwietnia nie zamkniemy. Tego cennego doświadczenia nie zmarnujemy – podsumował R. Jakubek. Temu zapewnieniu towarzyszyły rzęsiste oklaski publiczności.

Dorota Skierka przedstawiła zadania, które zostały przez mieszkańców wytypowane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Te zwycięskie z poszczególnych okręgów zostały włączone w program komitetu.

Show jakiego w Sierakowicach nie było

Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły dobrego show. Były światła i dźwięk, wystąpienia indywidualne i wejście drużyny, chwytliwe hasła i aplauz naprawdę licznie zgromadzonej publiczności. Umiejętnie docierano do emocji zgromadzonych, serwując na przemian osobiste wypowiedzi, rzucając chwytliwe hasła.

Wyeksponowano też wątek osobisty lidera – były podziękowania dla małżonki, zakończone efektowym bukietem i filmiki ze słowem wsparcia od córek uczących się w USA.

Na koniec umiejętnie podkreślono, że komitet to team, „Drużyna Makurata”, która stawia sobie określony cel: „Razem decydujemy. Razem budujemy”.

– Tak to sobie wyobrażam. Dialog i współpraca to podstawowe wyznaczniki dla funkcjonowania naszego samorządu – wskazywał R. Makurat, kandydat na wójta gminy Sierakowice.

D. Tryzna

Komentarze