Powiat kościerski Samorząd Wokół nas

Sopot. Gala „Asy Samorządu 2023”. Laury dla powiatu kościerskiego

21 marca w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki odbyła się uroczystość podsumowująca III edycję konkursu „Asy Samorządu” organizowanego przez regionalny tygodnik. Wśród szesnastu laureatów znalazł się powiat kościerski. – To nagroda dla…  

Konkurs „Asy Samorządu” organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Do tegorocznej jego edycji rekomendowanych zostało trzydzieści samorządów. Decyzją kapituły nagrodzonych zostało szesnaście. W grupie Powiaty – Kategoria Inwestycje samorządowe wśród laureatów znalazł się powiat kościerski. Dostrzeżono jego inwestycję dotyczącą budowy placówek opiekuńczo wychowawczych – dwóch domów mieszkalnych, każdy o pow. 480 m kw., przeznaczonych łącznie dla 28 wychowanków instytucjonalnej pieczy zastępczej, dostosowanych do specyficznych potrzeb dzieci, w tym osób niepełnosprawnych.

„To nagroda dla całego zespołu”

Statuetka trafiła na ręce starosty Alicji Żurawskiej, która odbiera ją jako wyróżnienie dla powiatu kościerskiego.

– Chcę podkreślić przede wszystkim, że jest to zasługa ciężkiej, mrówczej, często niedocenianej, pracy moich współpracowników. Na sukces powiatu kościerskiego pracują setki osób, które są zaangażowane nie tylko w ramach pracy, ale też działań społecznych i edukacyjnych. Nagroda to podsumowanie 9 lat, czasów ciężkich i wymagających. Od programu naprawczego powiatu, przez nawałnicę, epidemię i wojnę na Ukrainie, w wyniku której przyjęliśmy do swoich placówek kilkaset dzieci z Ukrainy. Myślę, że z tymi trudnościami poradziliśmy sobie dobrze. Mało tego, czasami wręcz z sytuacji bez wyjścia wychodziliśmy z dodatkowymi profitami. Mam to na myśli cały pakiet dróg powiatowych, które naprawialiśmy po nawałnicy. To jest chyba charakterystyczne dla Kaszubów, że trudne czasy czynią z nich ludzi silniejszych i jeszcze mocniejszych. Taki jest zespół w starostwie. Tworzą go mądrzy i silni współpracownicy. To bardzo dobra ekipa, która stoi za mną i to sobie bardzo cenię – dziękuje starosta A. Żurawska.

D. Tryzna

Komentarze