Sport

Słupsk. Mistrzostwa Wybrzeża w Boksie Olimpijskim

Pięć medali dla Rebelii Kartuzy Boxing

W dniach 20-23 marca w sali klubu Czarni Słupsk odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża w Boksie Olimpijskim. Czempionat zgromadził 120 zawodników z 15 pomorskich klubów. W turnieju uczestniczyła grupa 6 zawodników Rebelii Kartuzy z trenerem sekcji bokserskiej Mikołajem Krause.

Walki odbywały się na dystansie 3 rund po 2 minuty z minutową przerwą. Debiutanci z Rebelii spisali się świetnie. Srebrne medale zdobyli: Nikodem Grzedzicki senior w wadze 85 kg, Maciej Szlas junior +90 kg i Tomasz Pirch junior 90 kg.

Z brązowymi medalami wrócili ze Słupska; Ksawier Uzarek junior 75 kg i Michał Cybula senior 80 kg. Bez medalu pozostał Hubert Macholla, który nie miał przeciwnika w kategorii wagowej do 70 kg juniorów.

– Zawodnicy pokazali serce do walki, co w debiucie wcale nie jest takie łatwe. Cała ekipa Rebelii Kartuzy Boxing realizował założenia taktyczne podczas walki. To był bardzo dobry turniej, w którym pokazaliśmy, czego nauczyliśmy się przez dwa lata. Dopiero się rozpędzamy. W ekipie jest potencjał. Wszyscy ciężko trenują. Czekamy na kolejne zmagania – podkreślił Mikołaj Krause, trener sekcji.

Nad./opr. red.

Komentarze