Gmina Karsin Sport Wokół nas

Brodnica Górna. Regaty o Puchar Marszałka. Sukces żeglarzy z gminy Karsin na regatach wojewódzkich

7 czerwca w Brodnicy Górnej odbyła się trzecia edycja regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Gminę Karsin reprezentowała pięcioosobowa załoga żeglarzy w kategorii „żeglarze początkujący”, w której startowało 17 gmin z województwa pomorskiego. Łącznie w zawodach wzięło udział 170 uczniów szkół podstawowych.

Załoga gminy Karsin odniosła kolejny sukces, zajmując trzecie miejsce. To już trzeci raz z rzędu, kiedy karsińscy żeglarze plasują się na podium, co potwierdza ich wysoką umiejętność oraz zaangażowanie w żeglarstwie.

Reprezentanci gminy Karsin należą do Klubu WDA Borsk i są uczniami szkół z Karsina i Wiela. W skład załogi weszli: Patryk Sałata – sternik, Barbara Borzyszkowska, Kornelia Wojak oraz Piotr Miloch. Instruktorem nadzorującym i płynącym na łódce był Kuba Sałata, posiadający odpowiednie uprawnienia jako żeglarz jachtowy.

– Sukces naszych żeglarzy jest zarówno ich osiągnięciem, jak i powodem do dumy dla całej gminy Karsin. Stałe wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu na regaty są nieocenione i bardzo cenione przez całą społeczność. Serdecznie gratulujemy naszym żeglarzom oraz dziękujemy gminie Karsin za ciągłe wspieranie i promowanie aktywności żeglarskiej wśród młodzieży – podkreślają władze KŻ WDA BORSK.

Nad/opr.red

Komentarze