Sport Wokół nas

Kraj. Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej. Reprezentacja Diecezji Pelplińskiej w ćwierćfinale

W kwietniu w Bochni k. Krakowa odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły reprezentacje dwudziestu drużyn diecezjalnych. Wśród zakwalifikowanych drużyn była również ta, reprezentująca Diecezję Pelplińską.

Uroczyste otwarcie rozgrywek odbyło się w Oratorium św. Kingi w Bochni, gdzie rozlosowano grupy turniejowe. Kilka godzin później przystąpiono do rozgrywek grupowych. Awans do ćwierćfinałów uzyskały po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech utworzonych grup. Drużyna Diecezji Pelplińskiej znalazła się w grupie B i do rozegrania miała mecz z Diecezją Kielecką i Radomską. Zmagania toczyły się w czterech halach.

Dobra gra naszych duchownych 

Po dobrej grze drużyna Diecezji Pelplińskiej awansowała z fazy grupowej do ćwierćfinałów – a w nich minimalnie uległa drużynie gospodarzy z Diecezji Tarnowskiej, przegrywając 0:1. Ostatecznie drużyna zajęła piąte miejsce w turnieju. Zwycięzcami okazali się księża z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, przed Diecezją Kielecką i Diecezją Tarnowską.

– To była już szesnasta edycja mistrzostw, które stanowią piękną okazję, aby księża pokazali swoje spore umiejętności sportowe. Już wkrótce nasi księża rozpoczną przygotowania do kolejnych mistrzostw, które za rok odbędą się w pobliskim Gdańsku – mówi proboszcz parafii w Starej Kiszewie i kierownik reprezentacji Diecezji Pelplińskiej ks. Andrzej Taliński.

Po meczach księża mieli okazję koncelebrować mszę św. pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza. Ponadto podczas wieczornej aukcji księża wsparli także uchodźców z Ukrainy, mając m.in. okazję wykupić koszulkę reprezentacyjną z autografem Roberta Lewandowskiego.

Red.

Skład drużyny Diecezji Pelplińskiej: ks. Wacław Mielewczyk (proboszcz z Przodkowa), ks. Ariel Januszewski (proboszcz z Ugoszczy), ks. Grzegorz Kudelski (dyrektor szkoły katolickiej z Kartuz), ks. Marcin Kunda (z ośrodka rekolekcyjnego z Bysławka), ks. Łukasz Delewski (wikariusz z Kościerzyny), ks. Krzysztof Piątek (wikariusz z Pelplina), ks. Piotr Fankidejski (wikariusz ze Starogardu Gd.), ks. Gizela Maciej (wikariusz ze Starogardu Gd.), ks. Witold Pijanowski (wikariusz z Sierakowic), ks. Bartłomiej Labuda (wikariusz z Tczewa), ks. Mateusz Drutel, (wikariusz z Tczewa), ks. Tomasz Mizyk (wikariusz z Kartuz). Kierownikiem drużyny jest ks. Andrzej Taliński (proboszcz ze Starej Kiszewy), a trenerem Krzysztof Kolke (z Gowidlina).

Komentarze