Sport

Strzelectwo. Dwa medale dla kartuskiej ,,Dziesiątki’’

W tegoroczną majówkę zawodnicy Klubu Strzeleckiego „Dziesiątka” Kartuzy wybrali się na Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w Ustce. Reprezentacja klubu z zawodów przywiozła dwa medale.

Na międzynarodowe zawody strzeleckie z kartuskiego klubu wyruszyło pięcioro zawodników: Magdalena Malotka-Trzebiatowska, Dominika Hirsz, Alicja Cejrowska, Natalia Żakowska oraz Fabian Nader.

Wysokie noty kartuskich zawodników

Już pierwszego dnia zmagań Dominika strzeliła 531 pkt, zdobywając dziesiąte miejsce. Z kolei M. Malotka-Trzebiatowska osiągnęła wynik 565 pkt, dostając się z trzeciej pozycji do finału. Ostatecznie starcie zakończyła ze srebrnym medalem. N. Żakowska w dwóch pierwszych dniach startowała w zmaganiach z pistoletem sportowym, osiągając wynik 471 pkt i tym samym zajmując dziesiątą lokatę. Swój start miał również F. Nader. W konkurencji karabin pneumatyczny oddał pięćdziesiąt strzałów i z wynikiem 495,7 pkt otarł się o pozycje medalowe, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Kolejnego dnia N. Żakowska w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 558 pkt z siódmego miejsca awansowała do finału, a w nim niestety rywalizację zakończyła na ósmym miejscu. Nieco lepiej poradziły sobie juniorki D. Hirsz zajęła dziewiąte miejsce, a M. Malotka-Trzebiatowska sięgnęła po brązowy medal. Juniorka młodsza A. Cejrowska w pneumatyku strzeliła wynik 460.4 pkt i uplasowała się na dwunastym miejscu.

Ostatniego dnia były strzelania z postawy leżącej, w której D. Hirsz z M. Malotką-Trzebiatowską zajęły odpowiednio piętnaste i szóste miejsce.