Gmina Żukowo Inwestycje

Banino. Miejscowa przychodnia zyska nowy wygląd

Baniński oddział SPZOZ Żukowo zostanie rozbudowany o osiem gabinetów medycznych. Prace budowlane przy przychodni na ul. Lotniczej kosztować będą niemal 2,5 mln zł.

Podpisana została umowa na rozbudowę przychodni w Baninie. Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski Sp. z o.o., które zaoferowało wykonanie zadania za blisko 2,5 mln zł. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych zakładu ze wsparciem dotacji z budżetu gminy Żukowo.

– Nie możemy pozostawać obojętni wobec tak dynamicznego przyrostu mieszkańców, zwłaszcza w tej części gminy. To jedna z największych inwestycji w historii tego ośrodka i nie wyobrażam sobie byśmy my, jako gmina nie pomogli w realizacji zadania, które ma na celu troskę o zdrowie mieszkańców – tłumaczy burmistrz Wojciech Kankowski.

Rozpoczęcie prac jeszcze w maju

Projekt architektoniczny przewiduje wyodrębnienie poradni dzieci zdrowych z osobnym wejściem na poziomie gruntu. Roboty będą dotyczyć także istniejącego budynku przez jego modernizację w koniecznym zakresie. Jednak zadanie będzie trudniejsze w realizacji z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo placu budowy z aktywnie działającą przychodnią.

– Uciążliwości będą odczuwalne szczególnie dla personelu Ośrodka, ale wszyscy podchodzimy do tego ze zrozumieniem i nadzieją na sprawny przebieg realizacji. Mamy nadzieję, że po rozbudowie będziemy mogli zaoferować naszym podopiecznym estetyczne i swobodniejsze przestrzenie. Prowadzimy też rekrutację personelu medycznego. Już zapraszamy! – mówi dyrektor SPZOZ Żukowo Jolanta Komorowska.

Przekazanie placu budowy nastąpi w maju. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Nad/opr.red

Komentarze