Gmina Kartuzy Inwestycje

Kartuzy. Rozbudowa miejskiej infrastruktury. Poprawią się warunki życia mieszkańców

Ruszyła długo oczekiwana przez mieszkańców Nowego Osiedla inwestycja, dzięki której jego mieszkańcy będą mieć centralne ogrzewanie. Natomiast na drugim krańcu miasta – Osiedlu Wybickiego, dzięki podpisanej w ubiegłym tygodniu umowie ruszył remont jednej z ulic.

Doprowadzenie centralnego ogrzewania na Nowym Osiedlu to zadanie, o którym mówiło się od dawna. Zabiegał o to m.in. burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Wynika z potrzeby poprawy warunków życia mieszkańców osiedla. Wielu z nich nadal ogrzewa swoje mieszkania piecami kaflowymi. Bardzo często są to osoby starsze, schorowane. Poza tym w czasie, kiedy miasto i gmina przystąpiły do programu ,,Czyste Powietrze’’’ dymy z kominów domów wielorodzinnych na tym osiedlu psułyby wizerunek Kartuz.

W roku ubiegłym sesje Rady Miasta były areną walk o ,,przepchnięcie’’ uchwały o tej inwestycji. W końcu udało się. Dziś trwają prace ziemne, dzięki którym najpierw mieszkańcy czterech budynków wielorodzinnych otrzymają ciepło z rury. W planach są dalsze podłączenia, gdyżciągi grzewcze z ul. XX-lecia II RP w kierunku Nowego Osiedla zostały tak zaprojektowane i wykonane, aby przyłączać do systemu kolejne nieruchomości.

Kolejna umowa podpisana

Natomiast z myślę o mieszkańcach Osiedla Wybickiego, dzięki zabiegom radnej Ewy Klein-Dyjeta będzie zrealizowany remont jednej z ulic. Wykonawcą zadania został SY-BUD Firma Usługowo-Budowlana Rafała Sypion z Pomieczyna. Koszt inwestycji to blisko 226 tys. zł. W jej ramach zostaną wykonane prace obejmujące roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni chodnika oraz krawężników. Późniejsze korytowanie i wykopy. Następnie wykonanie podbudowy z kruszywa wraz ze stabilizacją. Budowę chodnika z kostki betonowej oraz roboty wykończeniowe.

UG/opr.red

Komentarze