Gmina Nowa Karczma Inwestycje

Gmina Nowa Karczma. Z ostatniej sesji. Gmina zabezpieczyła budowę ścieżki rowerowej Lubań-Będomin

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie pomocy finansowej samorządowi województwa pomorskiego przy inwestycji związanej z przebudową DW221. Samorząd chce, aby przy realizacji tego zadania została wykonana ścieżka rowerowa pomiędzy Lubaniem a Będominem.

Obecnie wzdłuż drogi DW221 biegnie ścieżka rowerowa od Nowej Karczmy
do Lubania. Gmina chce ją przedłużyć do Będomina, do Muzeum Hymnu Narodowego.

– Rozmawialiśmy o tym pomyśle na komisjach. Jesteśmy szczególnie zainteresowani budową ciągu pieszo-rowerowego od Lubania do Będomina. To pozwoli turystom rowerowym docierać do jednego z najważniejszych obiektów związanych z historią naszego kraju – wyjaśnia intencje pomysłu wójt gminy Andrzej Pollak

Okazją do zrealizowania pomysłu będzie przebudowa DW221, którą samorząd pomorski chce realizować w najbliższych latach.

Zabezpieczyli ponad 1,2 mln złotych

Na lutowej sesji, radni jednomyślnie podjęli uchwałę intencyjną, wyrażającą akces gminy do współpracy z samorządem województwa w wykonaniu tego zadania.

 – W uchwale mowa była o kwocie 1,253 mln zł. Przewidujemy, że te środki znalazłyby się w budżecie przygotowanym na rok 2023, ponieważ z tego, co nam wiadomo, w tym czasie ta inwestycja będzie wykonywana. Wysokość tej kwoty została wyliczona na podstawie danych, które przedstawił nam zarząd dróg wojewódzkich – mówi wójt A. Pollak.

Do tematu będziemy wracać

Red.                                                   

Gmina chciałby, aby dotychczasową ścieżkę z Nowej Karczmy do Lubania, przedłużyć do Będomina.

Komentarze