Gmina Chmielno Inwestycje

Miechucino. Rozbudowa infrastruktury drogowej. Trzy ulice zyskają asfalt

Firma Usługi Ogólnobudowlane Szelbruk Piotra Szeli z Sierakowic wybuduje trzy drogi gminne w Miechucinie. Realizacja inwestycji ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Ponad 1,64 mln zł otrzymała gmina Chmielno z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te zostaną przeznaczone na budowę trzech dróg gminnych w miejscowości Miechucino.

Do przetargu na realizację inwestycji przystąpiło pięć firm. Gmina planowała przeznaczyć na nią 3,28 mln zł. Natomiast oferty firm oscylowały od 3,3 mln zł do nawet 4,3 mln zł. Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano wycenę firmy Szelbruk z Sierakowic, która zaproponowała 3,33 mln zł za realizację zadania.

Zakres robót

Przedmiotem zamówienia jest budowa ul. Podgórnej, Widokowej i Pogodnej w miejscowości Miechucino. Zakres robót obejmuje budowę trzech odcinków dróg gminnych z nawierzchni bitumicznej – ul. Podgórna ok. 225,5 m, ul. Widokowa – ok. 217,5 m i ul. Pogodna – ok. 231,7 m. Łączna długość budowanych odcinków wyniesie 675 m. Wzdłuż krawędzi jezdni wykonany zostanie jednostronny chodnik o szerokości 2 m. Z uwagi na konieczność uspokojenia ruchu zastosowano przekrój jednojezdniowy dwupasmowy o szerokości 4,5 m. Na końcu ul. Widokowej, ze względu na fakt, że jest ona drogą bez przejazdu, zostanie wykonany plac do zawracania o wymiarach 12,5×12,5 m.

Okres realizacji zamówienia zaplanowano do połowy czerwca 2024 roku.

UG/opr.red

Nową nawierzchnię zyska m.in. ul. Podgórna w Miechucinie.

Komentarze