Gmina Przodkowo Kultura Wokół nas

Przodkowo. Z życia Zespołu Pieśni i Tańca „Przodkowianie”. Wesela tancerzy i muzyków zespołu

Zespół Pieśni i Tańca „Przodkowianie” z Przodkowa na Kaszubach ma powody do radości. W ostatnim czasie dwie pary związane z zespołem powiedziały sobie sakramentalne „tak”. To wspaniałe wydarzenia, które na długo pozostaną w pamięci zarówno nowożeńców, jak i całej społeczności zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca „Przodkowianie” to grupa z Przodkowa na Kaszubach, która od lat pielęgnuje i promuje kaszubską kulturę poprzez muzykę, taniec i śpiew. Ich działalność nie tylko przyczynia się do zachowania lokalnych tradycji, ale także integruje społeczność, czego najlepszym dowodem są właśnie takie piękne wydarzenia jak śluby członków zespołu.

Zespołowa rodzina „Przodkowianie” z radością świętuje nowe związki małżeńskie w swoich szeregach. To piękne chwile, które wzmacniają więzi i dodają wyjątkowego uroku wspólnej pasji.

Kolejne małżeństwa wśród „Przodkowian”

Jedna z par to Joanna, tancerka z zespołu, oraz Jakub, akordeonista z kapeli zespołowej. Uroczystość ślubna była wyjątkowa, a członkowie zespołu „Przodkowianie” cieszyli się, że mogli być częścią tego wspaniałego dnia.

Kolejną parą, która zawarła związek małżeński, są Blanka i Jakub Hirsz.

– Życzymy Państwu Hirsz niekończącej się radości, miłości, spełnienia marzeń oraz życia w pełnym zdrowiu – składają życzenia pozostali członkowie zespołu.

Zespół „Przodkowianie” z radością informuje, że to dopiero początek pięknych wydarzeń. Wyczekujcie kolejnych radosnych wiadomości, ponieważ w najbliższym czasie planowane są kolejne śluby wśród członków zespołu.

ZPiT/opr.red

Komentarze