Gmina Kartuzy Wokół nas

Grzybno. Inicjatywa wspólnoty “Jastra”. Za nami „Festiwal Dobrego Czasu”

W długi czerwcowy weekend w parafii w Grzybnie odbyła się druga edycja wydarzenia pod nazwą „Festiwal Dobrego Czasu”. Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi, małżeństw i narzeczonych, mając na celu promowanie ważnej roli rodziny oraz wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie.

“Festiwal Dobrego Czasu” to inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej “Jastra”, pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego Zespołu „Dobry Początek”, który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m.in. „Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca”, będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też „Wieczory dla małżonków”, które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

Moc atrakcji

Zatrzymaniu nad życiem, wartością rodziny i małżeństwa oraz refleksją nad swoją wiarą służył 2. Festiwal Dobrego Czasu. W piątek i sobotę odprawiono msze, podczas których modlitwą objęto małżeństwa i rodziny. Dodatkowo w sobotę odbyła się „Randka małżeńska”, której gośćmi byli Marta i Stanisław Jędrzejewscy, od lat prowadzący konferencje i warsztaty dla małżeństw. W niedzielę na scenie plenerowej przy kościele odbywały się konferencje i świadectwa zaproszonych gości, m.in. Moniki i Marcina Gomułków – autorów znanego bloga „Początek Wieczności”. Organizatorzy przewidzieli możliwość spowiedzi świętej, adorację Najświętszego Sakramentu, pyszny poczęstunek oraz liczne atrakcje dla dzieci m.in.: spotkanie z alpakami, królikami i świnkami morskimi, dmuchańce, loterię fantową oraz lody.

Pragnieniem organizatorów jest, aby festiwal odbył się co roku oraz przyciągnął większą liczbę osób.

Finał wydarzenia zwieńczył zespół ewangelizacyjny „Nowonarodzeni” z Gorzowa Wielkopolskiego, który zachęcał uczestników do aktywnego śpiewania i uwielbienia Pana Boga.

Organizatorami 2. Festiwalu Dobrego Czasu byli: parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie oraz wspólnota Jastra ze wsparciem sołectw Szarłata i Grzybno.

Nad/opr.red

Komentarze