Gmina Nowa Karczma Konkursy Wokół nas

Nowa Karczma. VII Spartakiada Seniorów – Emerytów. Walczyli o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma

12 czerwca na hali sportowej w Nowej Karczmie odbyła się VII Spartakiada Seniorów – Emerytów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Seniorzy rywalizowali według zasad fair play, wzajemnie się mobilizując i dopingując.

W imprezie wzięło udział sześć drużyn – z Kościerzyny, Skorzewa, Starego Barkoczyna, Nowego Barkoczyna, Wielkiego Klincza i Nowej Karczmy. Teamy rywalizowały w sześciu konkurencjach: slalom, rzuty do tarczy, kręgle, rzuty do celu, ringo i z prawej na lewą. Trzeba przyznać, że z każdą dyscypliną uczestnicy poradzili sobie doskonale.

Wśród gości, którzy kibicowali seniorom i wzięli również udział w konkurencjach byli: wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, wójt Kościerzyny Grzegorz Piechowski, przewodniczący RG Nowa Karczma Marek Wołoszyk, dyrektor Banku Spółdzielczego w Skarszewach Hanna Latoszewska, przewodniczący Zarządu Rejonu PZERiI w Kościerzynie Zbigniew Stencel i radne Krystyna Mach oraz Maria Kreft.

Sędziami rywalizacji byli: Bartłomiej Kowalewski i Grzegorz Kuchlin. Spartakiadę poprowadziła dyrektor GOKSiR w Nowej Karczmie Aleksandra Peplińska.

Organizację spartakiady na swoje barki wzięło Koło PZERiI w Starym Barkoczynie, które dodatkowo przygotowało poczęstunek oraz występ artystyczny.

Konkurencja dla gości

Przygotowano również dodatkową konkurencję dla gości i przewodniczących kół – lotki rzuty do tarczy. Wygrał ją B. Kowalewski. Tuż za nim uplasował się G. Kuchlin. Trzecie miejsce zajęła Elżbieta Sabisz, przewodnicząca Koła w Starym Barkoczynie. Czwarte miejsce zdobył wójt G. Piechowski oraz Elżbieta Brzezińska, przewodnicząca Koła w Wielkim Klinczu. Wójt Nowej Karczmy oraz przewodniczący rady zajęli piątą lokatę. A. Peplińska znalazła się na szóstym miejscu. H. Latoszewska, Z. Stencel, Ewa Nowak – przewodnicząca Koła w Skorzewie, Edward Tocha – przewodniczący Koła w Nowym Barkoczynie i Eugeniusz Bławat – przewodniczący Koła w Nowej Karczmie zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu.

We wszystkich konkurencjach wręczono medale za I-III miejsca. W klasyfikacji drużynowej wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody.

Nad/opr.red

WYNIKI:

KONKURENCJA SLALOM:

 1. Kościerzyna
 2. Skorzewo
 3. Stary Barkoczyn
 4. Nowy Barkoczyn
 5. Wielki Klincz
 6. Nowa Karczma

KONKURENCJA KRĘGLE:

 1. Kościerzyna
 2. Nowy Barkoczyn
 3. Stary Barkoczyn
 4. Skorzewo
 5. Nowa Karczma
 6. Wielki Klincz

KONKURENCJA RZUTY DO TARCZY:

 1. Kościerzyna
 2. Stary Barkoczyn
 3. Wielki Klincz
 4. Nowy Barkoczyn
 5. Skorzewo
 6. Nowa Karczma

KONKURENCJA Z PRAWEJ NA LEWĄ:

 1. Nowy Barkoczyn
 2. Kościerzyna
 3. Skorzewo
 4. Nowa Karczma
 5. Stary Barkoczyn
 6. Wielki Klincz

KONKURENCJA RZUTY DO CELU:

 1. Nowy Barkoczyn
 2. Stary Barkoczyn
 3. Skorzewo
 4. Nowa Karczma
 5. Wielki Klincz
 6. Kościerzyna

KONKURENCJA RINGO:

 1. Wielki Klincz
 2. Kościerzyna
 3. Stary Barkoczyn
 4. Nowy Barkoczyn
 5. Skorzewo
 6. Nowa Karczma

Komentarze