Gmina Żukowo Sport

Piłka ręczna dzieci i młodzieży. Sukcesy uczniów ze szkół w Żukowie i Baninie

16 marca w SP nr 1 w Żukowie udekorowano medalami uczniów tej szkoły, którzy zdobyli Mistrzostwo Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej. W ubiegłym tygodniu znacznymi sukcesami w tej dyscyplinie sportu osiągnęli uczniowie z UKS Banino.

W październiku i listopadzie byli bezkonkurencyjni w turniejach eliminacyjnych, co dało im awans do turniejów półfinałowych, które odbyły się w grudniu. Kolejne zwycięstwa dały naszym zawodnikom awans do najlepszej czwórki w Lidze Wojewódzkiej. Każdy z klubów był organizatorem turnieju finałowego. Po zaciętych meczach w lutym i marcu zgromadziliśmy największą ilość punktów i zdobyliśmy Mistrzostwo Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej, pierwszy taki sukces w historii szkoły. Sukces ten chłopcy zawdzięczają swojej ciężkiej pracy pod okiem trenera Sebastiana Formeli.

16 marca zawodników pamiątkowymi medalami udekorowali: burmistrz Wojciech Kankowski oraz przewodniczący RM Witold Szmidtke. Sukces ten spowodował awans zawodników do rozgrywek centralnych – Mistrzostw Polski.

Srebro dla zawodników z Banina

23 marca w Baninie zorganizowany został finał Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej Chłopców. W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn: SP w Baninie, SP w Ryjewie, SP w Nowej Karczmie, SP nr 12 w Tczewie, SP Lipnicy oraz SP nr 33 w Gdańsku.

Młodzi szczypiorniści UKS Banino ze świetnej strony zaprezentowali się podczas rozgrywek. Chłopcy uplasowali się na drugim miejscu w wojewódzkim finale. Wyprzedzili ich młodzi szczypiorniści z Gdańska.

Warto również dodać, że kilka dni wcześniej, w Czersku dziewczęta z UKS Banino rocznik 2010 zdobyły I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w rozgrywkach SZS. Podobnym sukcesem mogą pochwalić się chłopcy z rocznika 2010, którzy zajęli trzecie miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej.