Sport

Pływanie. Zawody GP Polski w Ratownictwie Wodnym. Udany początek roku zawodników KS Aqua Sport

18 marca w Warszawie odbyły się pierwsze w tym roku zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowało 187 zawodników z 18 klubów w Polsce. Kilkoma medalami oraz nowymi rekordami mogą pochwalić się zawodnicy z kościerskiego KS Aqua Sport.

Podczas zawodów zostały ustanowione nowe rekordy Polski. Autorką jednego z nich w Młodzikach została zawodniczka KS Aqua Sport Dominika Peek, która zdecydowanie pokonała rywalki w konkurencji 50m ratowanie manekina w płetwach i z wynikiem 30,67s wpisała się na listę rekordzistek kraju. D. Peek wywalczyła jeszcze drugie miejsce w konkurencji 50m ratowanie manekina i w klasyfikacji generalnej zawodów uplasowała się na drugiej lokacie. Na podium stanęła również Marta Ostrowska, plasując się na trzecim miejscu. Najlepszy wynik wśród Juniorów Młodszych osiągnął Filip Komar, który ustanowił świetną życiówkę, a to z kolei pozwoliło cieszyć się z trzeciego miejsca na podium.

W sztafecie 4x50m z przeszkodami sztafeta w składzie: Anna Tarnowska, D. Peek, Zuzanna Peek i Anna Szybalska zajęła trzecie miejsce. W sztafecie 4x25m holowanie manekina również trzecie miejsce zyskał team w składzie: Marcelina Bławat, D. Peek, A. Tarnowska i A. Szybalska.

Sukcesy drużynowe

Warto zaznaczyć, że pozostałe zawodniczki również uplasowały się wysoko. A. Szybalska konkurencję 100m ratowania manekina w płetwach ukończyła na czwartym miejscu, a Z. Peek na szóstym, zaś Kajetan Klonowski na siódmym. Wśród Juniorek Daria Freda zajęła siódme miejsce. W Juniorkach Młodszych A. Tarnowska ukończyła rywalizację na siódmym miejscu. Wśród Młodziczek M. Ostrowska także ukończyła zawody na siódmym miejscu. W młodziczkach D. Peek zakończyła na szóstym miejscu, zaś A. Szybalska na siódmym.

Ogromnym sukcesem pochwalić się może Natalia Blok z Kościerzyny, która ukończyła kurs sędziego międzynarodowego WOPR i debiutowała w roli sędziego głównego na tych zawodach.

Wyjazd dofinansowany został przez Kruszywa Polskie, Hoch Systemy Kominowe i Repiński Transort.

Przed zawodnikami teraz Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach 1-2 kwietnia, gdzie pomoc w wyjeździe okazało już Starostwo Powiatowe w Kościerzynie.