Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Modernizacja DW 214. ,,Było trochę usterek’’

Na zmodernizowanym odcinku DW 214 – ul. Kościerska pomiędzy cmentarzem a końcem miejscowości z drugiej strony, trwa usuwanie usterek po dokonanych odbiorach. Równocześnie realizowane są prace dotyczące zabezpieczenia skarpy przy pomniku znajdującym się obok budynku urzędu gminy.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Firma wywiązała się z zadania należycie. Ocenę taką wystawił jej wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick.

– W tej chwili firma wykonuje usterki, które pojawiły się w trakcie odbioru. Było ich trochę, szczególnie jeżeli chodzi o chodniki. Prace te prowadzone są pod naszą kontrolą – mówił na sesji z 11 października włodarz gminy.

Korzystają ze sposobności

Wykonanie w trakcie inwestycji nowych chodników na odcinku ulicy przy urzędzie spowodowało, że pojawiła się konieczność zapieczenia skarpy, która w tym miejscu jest dosyć wysoka, szczególnie przy wjeździe do urzędu. Stąd decyzja, aby została ona zabezpieczona ozdobnym murem. Do końca października został on wykonany na odcinku gdzie skarpa jest mniejsza, a obecnie trwają prace u podnóża pomnika Chrystusa Króla.   

Jak poinformował wójt, w drugiej połowie października miało nastąpić otwarcie ofert związanych z wyłonieniem trzeciego i czwartego etapu tej inwestycji, czyli przebudowy DW 214 z jednej strony w kierunku CPN i Kiszewskiego Zamku, a z drugiej strony miejscowości w kierunku Bartoszegolasu. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze