Gmina Żukowo Inwestycje OSP

Skrzeszewo. Wóz bojowy dla miejscowej jednostki.

Będzie bezpieczniej  w gminie Żukowo.  2 października OSP Skrzeszewo otrzymało nowy średni wóz bojowy. Swoją przydatność pokazał już podczas transportu do jednostki. Aż 624tys. zł. na jego zakup wyłożyła gmina. Nowy nabytek został entuzjastycznie przyjęty przez członków OSP.

Nowe Volvo dumą druhów.

Nowy wóz bojowy to samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo z napędem 4X4. Jeszcze zanim dotarł do miejsca przeznaczenia, już brał udział w akcji. Chodziło o pomoc kobiecie, ofierze wypadku, który miał miejsce na autostradzie A1. Można powiedzieć, że samochód i jego załoga przeszła już chrzest bojowy.

Ogromne wsparcie Gminy

Nowe Volvo kosztowało prawie 800tys. zł. Znaczną część tej kwoty – 624 ys. zł. wyłożyła z budżetu Gmina Żukowo. Pozostałą część to wsparcie Starostwa Powiatowego w Kartuzach, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poprzez Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, Nadleśnictwa Kolbudy, sponsorów oraz Rady Sołeckiej.

– Każde środki wydane na ochotnicze straże pożarne to poprawa bezpieczeństwa w gminie – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Gratuluję strażakom nowego nabytku i życzę, by był wykorzystywany jak najrzadziej.

Wzrost potencjału p-poż.

OSP Skrzeszewo nie jest jedyną jednostką, która w ostatnim czasie otrzymała takie wyposażenie. Wcześniej ciężki wóz bojowy został przekazany dla OSP Sulmin. Kosztował prawie 1 mln. zł. I znów znaczną część tej kwoty wyłożyła Gmina Żukowo, 100tys. zł. dało Starostwo Powiatowe w Kartuzach, a resztę kwoty uzyskano, dzięki wsparciu funduszy lokalnych.

Nad/opr. red.

Komentarze