Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Zakończenie inwestycji na IV etapie przebudowy DW 214. Rondo na ul. Partyzantów odebrane

Wczoraj odbył się odbiór techniczny z udziałem policji i inny służb skrzyżowania ul. Kościerskiej i Partyzantów. Powstało tam rondo spełnia wszystkie założenia. W ten sposób etap IV przebudowy ul. Kościerskiej – DW 214, wart ponad 5,4 mln zł, został zakończony.

Dla przypomnienia, budowa nowego skrzyżowania ul. Partyzantów i Kościerskiej była wisienką na torcie IV etapu inwestycji, który obejmował od końca odcinka II inwestycji do wyżej wymienionego skrzyżowania. To około 500 m.b. ulicy, na której trzeba było wykonać nową burzówkę, chodniki i zjazdy. Samo skrzyżowanie miało być przebudowane na rondo. Prace wykonywała firma MTM z Gdyni.

Wszystko zgodne z projektem

31 sierpnia komisja w składzie przedstawicieli wykonawcy i inwestora tj. Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku i Rejonu Dróg Wojewódzkich oraz funkcjonariuszy policji brała udział w odbiorze technicznym ronda. Oceniła, że prace zrealizowane przez wykonawcę są zrobione zgodnie z projektem, a wszystkie znaki poziome i pionowe zostały umieszczone prawidłowo.  

Pod koniec września zostanie oddane do użytku drugie rondo w tej miejscowości.

Oba ronda z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na DW 214, która w okresie sezonu jest bardzo uczęszczana.

Nad/opr.D.Tryzna

Komentarze