Gmina Sulęczyno Kultura Wideo Wokół nas

Sulęczyno. Koncert kolęd w kościele Świętej Trójcy. Zagrali i zaśpiewali najpiękniejsze kolędy

12 stycznia w miejscowym kościele spotkały się chyba wszystkie środowiska muzyczne, aby dać świadectwo pięknej, polskiej tradycji. Zabrzmiały kolędy i pastorałki po polsku i po kaszubsku grane i śpiewane przez dzieci i dorosłych.

Organizatorami koncertu był miejscowy GOK, pod dyrekcją Piotra Zatonia, oraz akordeonista Paweł Nowak. Na początku umiejętnościami muzycznymi popisali się najmłodsi. Na akordeonie zagrała 5-letnia Agata Bielicka. Po niej występ miała Kornelia Gliniecka, uczennica klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościerzynie. Dalej znowu przyszedł czas na uczniów mistrza akordeonu P. Nowaka. Zagrali: Kacper Zaworski, Mikołaj Gawin, Aleksandra Lehmann i Mikołaj Gawin.

Po tej części muzycznej przyszedł czas na wokal. Pięć pięknych kolęd zaśpiewały sulęczyńskie „Motylki”. Tu trzeba powiedzieć, że w najbliższych tygodniach zespół ten będzie obchodził jubileusz 20-lecia powołania. Ostatnią kolędę maluszkom pomogli śpiewać rodzice.

Kolejnym występującym był Chór Cantiamo e Libiamo – Sëlëczëno. To kameralny chór mieszany, który działa przy GOK w Sulęczynie. Chór wykonuje różnorodny repertuar – pieśni klasycznych kompozytorów, piosenki ludowe, kolędy w kilku językach. Do tej pory koncertował w Sulęczynie, Mściszewicach i w Gdyni. W 2022 brał udział w Dniach Chóralnych w Sulęczynie i nagrywał demo.

Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie przez wszystkich kolędy „Jezus malusieńki”.

D. Tryzna

Komentarze