Gmina Sulęczyno Inwestycje

Sulęczyno. Przebudowa ulic w ramach ,,Polskiego Ładu”. Inwestycje zrealizuje firma Piotra Szeli z Sierakowic

Do przetargu na ten pakiet drogowy gminy obejmujący modernizację sześciu ulic w Sulęczynie stanęły trzy firmy. Wszystkie złożyły oferty niższe niż zakładał kosztorys gminy. Ostatecznie na wykonawcę wybrano firmę Usługi Ogólnobudowlane Piotr Szela z Sierakowic. Przedsiębiorstwo wykona zadanie za 4,77 mln zł. Dla przypomnienia gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie w wysokości 4,8 mln zł z Polskiego Ładu. 

Utwardzą pięć ulic

Modernizacja istniejącej ulicy Słonecznej i Grzybowej podzielona została na trzy odcinki. Na pierwszym – od skrzyżowania z drogą powiatową wykonany będzie asfalt na 60 m.b. drogi. Odcinek drugi o łącznej długości 321 m zostanie wykonany z nawierzchni asfaltowej i miejscami z kostki betonowej. Odcinek trzeci – 190 m.b. do skrzyżowania z drogą powiatową uzyska nawierzchnię z kostki betonowej. Łącznie daje to 571 m.b. Dodatkowo wykonany zostanie remont włączenia do drogi powiatowej Sulęczyno-Lipusz.

Zakres inwestycji obejmuje również roboty rozbiórkowe istniejącej jezdni, wykonanie prac związanych z ułożeniem kanalizacji deszczowej, ułożeniem dodatkowych przyłączy, odcinkowe wymiany ogrodzenia oraz prace związane z usunięciem kolizji telekomunikacyjnych.

Remont ulicy Letniej oraz ulic: Rzemieślniczej, Wiosennej i Nauczycielskiej w Sulęczynie polegać będzie na ich utwardzeniu. Ul. Letnia zyska 427 m.b. z nawierzchni bitumicznej, a ul. Rzemieślnicza 193 m.b. Natomiast ul. Nauczycielska i Wiosenna otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej, odpowiednio 98 m.b. i 166 m.b. Łącznie daje to 885 m. Dodatkowo wykonany zostanie remont włączenia do drogi wojewódzkiej nr 228.

UG/opr.red

Komentarze