Gmina Szemud Wokół nas

Szemud. Ostatnia niedziela bogata w wydarzenia. Kolejne dwa historyczne momenty

3 grudnia w Szemudzkim Centrum Samorządowym została zainaugurowana działalność kina. Równocześnie po raz pierwszy budynek urzędu zyskał świąteczną dekorację, a przed nim uroczyście rozświetlono świąteczną choinkę. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców.

Świąteczne akcenty pojawiły się w sołectwach gminy Szemud już w sobotę. Po południu tego dnia w patio budynku została ustawiona duża choinka. Druga, również potężna, została postawiona przed budynkiem. Obok niej stanęła przepiękna, inna niż wszystkie, szopka bożonarodzeniowa. Odpalenie światełek na tym drzewku zostało zaplanowane na niedzielne popołudnie.

Mieszkańcy jak zawsze nie zawiedli

Niedziela w Szemudzkim Centrum Samorządowym była mikołajkowa. Jego teren opanowały elfy i śnieżynki z gminnej biblioteki i urzędu. Główną śnieżynką tego popołudnia jak zawsze Aleksandra Perz, przewodnicząca Rady Gminy. Zabawę mikołajkową zaczęto od inauguracji działalności kina w sali GCKSiR. Pierwszy seans był skierowany do najmłodszych. Na widowni był cały komplet. Natomiast w patio swoje sztuczki prezentował magik i baloniarz. Wśród nich można było również dostrzec wójta gminy Ryszarda Kalkowskiego, oczywiście w obowiązującym tego dnia stroju.

O godz. 16 miało miejsce kolejne, historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy przy nowym urzędzie rozświetlona została gminna choinka.

– Człowiek codziennie tworzy historię. Mimo tego, że od lat jest u nas tradycja odpalania świątecznych choinek, to z racji tego, że nasz urząd funkcjonuje tu pierwszy rok, to tegoroczne odpalenie choinki było piękną, historyczną chwilą – komentowała dla nas A. Perz.

Obecni przy choince zaśpiewali najbardziej popularną kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

– Potem wznieśliśmy toast za wszystkich tych, którzy urodzili się 50 lat temu i dla naszej gminy, która również urodziła się 50 lat temu. To był rok wielu dokonań. To, że udało się nam to wszystko, to wynika ze wzajemnej sympatii i poczuciu, że to co robimy jest czymś ważnym i fajnym. Chcę podziękować tym wszystkim mieszkańcom, którzy byli dzisiaj z nami – mówiła ze wzruszeniem przewodnicząca RG A. Perz.

D. Tryzna

Komentarze