Gmina Chmielno Wokół nas

Chmielno. Spotkanie z cyklu Dzień Seniora. „Zaprosiliśmy Was tu, aby podziękować…”

Takich słów padało najwięcej ze strony przedstawicieli samorządu na spotkaniu najstarszych mieszkańców z Chmielna, Zawór, Sznurków, Kożyczkowa i Garcza. Inaczej, bo występami na scenie, tańcem i śpiewem, dziękowały swoim dziadkom i prababciom przedszkolaki i uczniowie miejscowej szkoły. Spotkania z cyklu Dzień Seniora są ukłonem i wyrazem szacunku, jakim społeczność gminy darzy swoich mieszkańców.

Przybyłych do sali chmieleńskiego GOKSiR seniorów z tych pięciu miejscowości powitała gospodarza wydarzenia Gabriela Jóskowska, kierownik GOPS w Chmielnie. Podkreśliła rangę tego wydarzenia i pozostałych, które czekają seniorów z innych sołectw gminy.

– Spotkanie z Wami to bardzo ważne wydarzenie w naszej gminie. Jest wspaniałą okazją, by podziękować Państwu za życiowe doświadczenie i mądrość, którą dzielicie się z młodym pokoleniem – mówiła m.in. G. Jóskowska.

Przedstawiciele chmieleńskiego samorządu: wójt Michał Melibruda i przewodniczący RG Stanisław Klimowicz przyłączyli się również do tych życzeń.

– Cieszymy się, że jesteście tutaj na tym pięknym, dorocznym spotkaniu. Niech to spotkanie będzie okazją do tego, żeby porozmawiać, powspominać. Myślę, że będzie to doskonała okazja przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Życzę Państwu jak najmniej trosk, jak najmniej zmartwień, spokoju ducha i przede wszystkim zdrowia. Niech te święta upłyną w błogim oczekiwaniu na ten nadchodzący rok, który powinien być lepszy – mówił S. Klimowicz.

Rośnie liczba najstarszych mieszkańców

Jak w każdej gminie, również tu przybywa seniorów. Stają się oni coraz liczniejszą grupą mieszkańców, stąd wiele działań ze strony gminy kierowanych do nich. Dzięki pomocy powiatu kartuskiego powstały na jej terenie m.in. trzy kluby seniora. Jak powiedziała G. Jóskowska, wśród seniorów z terenu gminy wielu przekroczyło 90. rok życia. W sołectwie Chmielno jest ich 10., w Garczu 3., w Kożyczkowie 2., zaś w Zaworach 5. Natomiast najstarszą uczestniczką spotkania była 99-letnia pani Jolanta, zaś uczestnikiem 95-letni pan Władysław.

Podziękowania ze strony młodego pokolenia

Wielką niespodziankę dla seniorów przygotowały 6-latki z grupy Rybki z Przedszkola „Baśniowa Kraina”. Zaśpiewali i zatańczyli dla swoich babć i dziadków, a później poczęstowali specjalnie przygotowanymi na tę okazję babeczkami. Dla uczestników spotkania występ przygotowały również dzieci i młodzież z miejscowej podstawówki.

Natomiast przy wyjściu na każdego z seniorów czekała paczka przygotowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i osoby działające w Centrum Integracji Społecznej.

D. Tryzna

Michał Melibruda, wójt gminy Chmielno

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego i kolejnych trzech wydarzeń, które jeszcze przed nami, w szczególności pracownikom wszystkich jednostek: GOPS, ŚDS, WTZ, CIS, ale również przedszkola Baśniowa Kraina, Szkoły Podstawowej w Chmielnie, Domu Kultury i wszystkim, którzy się do tej uroczystości przyczynili. Warto wspomnieć o sponsorach, bo oprócz Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie i środków gminnych, uroczystość jest finansowana ze środków od sponsorów, ludzi dobrego serca, którzy wsparli pamiętając o seniorach, o tym że mamy tak wspaniałych mieszkańców jak Wy.

Komentarze