Gmina Stężyca OSP Samorząd Wokół nas

Szymbark. Zebranie sprawozdawcze OSP. Ledwo zaplanowali, a już zrealizowali

17 lutego remiza OSP Szymbark gościła swoich członków, samorządowców oraz przedstawicieli władz powiatowych i gminnych PSP i OSP. Powodem było podsumowanie ubiegłego roku i udzielenie absolutorium dla władz jednostki. Dyskutowano o planach na rok bieżący.

Spotkanie poprowadził wiceprezes dh Waldemar Miłejko. Przed rozpoczęciem zebrania jego uczestnicy minutą ciszy oddali hołd zmarłemu koledze dh Andrzejowi Czerwionce. 

Ze sprawozdania prezesa dh Zenona Liegmanna wynika, że w OSP liczy 65 członków zwyczajnych, 2 honorowych i 5 wspierających, co w sumie daje 72 osoby, w tym 9 kobiet. Przy OSP działa MDP, która liczy 16 członków – 8 chłopców i tyle samo dziewcząt.

OSP Szymbark aktywnie działa w akcjach ratowniczych, uczestnicząc w 67 akcjach, w tym 19 razy w gaszeniu pożarów oraz 48 razy w likwidacji miejscowych. Najwięcej wyjazdów mają na swoim koncie dh Tomasz Serkowski i dh Damian Serkowski.

W ubiegłym roku członkowie czynni podczas gminnych zawodów pożarniczych zostali sklasyfikowani na drugiej lokacie. Taki sam sukces odniosła drużyna MDP chłopców w kategorii 15-18-latków.

Sprawozdanie finansowe przedstawił dh Andrzej Winczewski. Wynika z niego, że w ubiegłym roku jednostka na sam zakup umundurowania wydała 39 tys. zł, a  

Wiele zaplanowali… i już zrealizowali

W planach na rok bieżący była m.in. wymiana lamp na dwóch wozach i jednej pompy zanurzeniowej. Dzięki zaangażowaniu przedstawiciel Orlen z Gdańska, który jest mieszkańcem Szymbarka, sprzęt ten, o wartości 13,5 tys. zł, został już zamontowany. Władze jednostki podziękowały sponsorowi skromnym upominkiem.

Chcą również postawić gablotę na zabytkową pompę strażacką, czego nie udało się zrealizować w roku ubiegłym. Zaplanowano inne prace porządkowe przy strażnicy, które wyceniają na 12 tys. zł.

W planach chcą też przyjąć 3 nowych członków i 4 do MDP. Na szkolenia chcą wysłać 16 osób.

Na koniec zebrania druhom za ich aktynowość, wyjazdy podziękował wójt Tomasz Brzoskowski. Do tych podziękowań przyłączył się dh Edmund Kwidziński, dyrektor biura wykonawczego ZOSP RP i przedstawiciel KP PSP Florian Klinkosz.

D. Tryzna

Druhowie, którzy najczęściej brali udział w akcjach:

Dh Tomasz Serkowski – 54 razy

Dh Damian Serkowski – 52 razy

Dh Tomasz Treder – 37 razy

Dh Andrzej Winczewski – 30 razy

Dh Zbigniew Koszałka – 30 razy

Dh Grzegorz Treder – 23 razy

Dh Jakub Niklas – 21 razy

Dh Marian Koszałka – 20 razy

Dh Mateusz Wierzba – 20 razy

Dh Józef Blok – 17 razy

Dha Martyna Serkowska – 17 razy

Dh Leszek Wierzba – 15 razy

Dh Przemysław Schwichtenberg – 15 razy

Komentarze