Gmina Kartuzy Samorząd

Kartuzy. Wyborcze przymiarki. Do gry o fotel burmistrza wchodzi czwarty

Jacek Richert będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość w walce o stanowisko burmistrza Kartuz w nadchodzących wyborach samorządowych. Obecnie jest vice przewodniczącym Rady Miejskiej. To „dobra kandydatura”, ocenia przewodniczący struktur partii w powiecie.

W poprzednich wyborach samorządowych PiS nie wystawił swojego człowieka. Poparcia udzielił Tomaszowi Belgrau, który ostatecznie został vice burmistrzem, ale na krótko. Tym razem jest inaczej. Jacek Richert to wieloletni działacz PiS-u a w obecnej Radzie Miasta od ubiegłego roku vice przewodniczący.

– Jacek jest umocowany w kartuskim komitecie PiS, jest więc naturalnym kandydatem na burmistrza. Myślę, że mieszkańcy powinno poznać inny punkt widzenia spraw samorządowych, inne wizje rozwoju. Jacek jest takim człowiekiem, który mógłby tu coś nowego wprowadzić – komentuje decyzję PiS Andrzej Leyk, szef jego struktur powiatowych.

Jest już czterech

Dla przypomnienia w wyborach w 2018 r. zarejestrowano aż dziewięciu kandydatów na burmistrza. Teraz jest ich „tylko” czterech. Obecnie urzędujący Mieczysław Grzegorz Gołuński ubiegać się będzie o reelekcję. Drugim kandydatem jest Andrzej Bystron, obecnie radny powiatu i jeszcze do niedawna członek Suwerennej Polski. Trzecim kandydatem jest Andrzej Dawidowski, obecnie przewodniczący Rady Miejskiej. Czy będą jeszcze inni kandydaci?

 Do tematu powrócimy.

D.Tryzna

Komentarze