Sport

Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2009 w Kiełpinie. Pewne zwycięstwo Vigo Tuchom

Po południu 12 lutego na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Był to już dwudziesty turniej tegorocznego cyklu KIEŁPINO CUP.

Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy Amatora Kiełpino (komplet 9 pkt). O drugie  miejsce trwała zacięta walka pomiędzy KS Skorzewo i KS Mściszewice (oba po 4 pkt). Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek drugie miejsce zajął zespół ze Skorzewa. Dwa pierwsze zespoły awansowały do półfinału, zaś KS Mściszewice oraz czwarty FilSport Nowa Karczma (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8. W grupie również z kompletem 9 pkt pierwsze miejsce zajęło Vigo Tuchom wyprzedzając UKS Przyjaźń (6 pkt). Oba zespoły awansowały do ½ finału, zaś trzeci KP Starogard Gdański (3 pkt) i czwarty KS II Skorzewo (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8.

Faza pucharowa rozpoczęła się od walki o miejsca 5-8, które wygrywały wyżej sklasyfikowane zespoły w fazie grupowej. Wpierw KS Mściszewice pokonał KS II Skorzewo 1;0, a następnie KS Starogard Gdański pewnie wygrał z FilSport Nowa Karczma 4:1.

Mecze półfinałowe wygrywały za to zespoły z grupy B. W pierwszym spotkaniu UKS Przyjaźń niespodziewanie pokonał mającego komplet zwycięstw Amatora Kiełpino 2;1, a w drugim meczu Vigo Tuchom wygrało z KS Skorzewo 3:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca, które były bardzo wyrównane. W dwóch pierwszych nie padały żadne bramki, wiec potrzebne były rzuty karne. W meczu o miejsce siódme po serii rzutów karnych KS II Skorzewo pokonał FilSport Nowa Karczma 2:1, zaś miejsce piąte zajął KS Mściszewice wygrywając w rzutach karnych 3:2 z KP Starogard Gdański. W meczu o trzecie miejsce KS Skorzewo udanie zrewanżował się za porażkę w fazie grupowej pokonując Amatora Kiełpino 1:0. W meczu finałowym zagrały dwa zespoły, które również spotkały się już w fazie grupowej i ponownie lepsze okazało się Vigo Tuchom wygrywając 1:0 z UKS Przyjaźń.

Składy medalistów:

1. SKS Vigo Tuchom – Filip Block, Dominik Kasyna (1), Wojciech Szymański (4), Marcel Brozio (3), Franciszek Pajdak (2), Jan Hebel (2), Adam Węsiora, Oskar Korolkiewicz, Adam Wojtkuński

2. UKS Przyjaźń – Stanisław Kuchta, Krystian Kąkol (1), Dawid Lipski (1), Jakub Formela, Maksymilian Pakuła, Daniel Drewing (7), Piotr Romski

3. KS Skorzewo – Antoni Migiel, Nikodem Richert (1), Fabian Ugowski (3), Julian Wica (1), Dawid Kujawski, Alan Zblewski (3)

Ostateczna kolejność:

  1. Vigo Tuchom
  2. UKS Przyjaźń
  3. KS Skorzewo
  4. Amator Kiełpino
  5. KS Mściszewice
  6. KP Starogard Gdański
  7. KS II Skorzewo
  8. FilSport Nowa Karczma

Wyróżnienia indywidualne:

król strzelców: Daniel Drewing (UKS Przyjaźń)

– najlepszy bramkarz : Filip Block (Vigo Tuchom)

– najwszechstronniejszy zawodnik: Krystian Worzała (Amator Kiełpino)

Komentarze