Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Filip Komar z KS Aqua Sport został rekordzistą Polski

W dniach 9-10 marca pływalnia w Kościerzynie gościła 275 zawodników z 14 klubów z całej Polski podczas 1. Rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W tym gronie znaleźli się również przedstawiciele KS Aqua Sport. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych.

Już pierwszego dnia zawodów rewelacyjnie spisali się zawodnicy KS Aqua Sport, ponieważ w pierwszej konkurencji dziewcząt do 11 lat całe podium należało do zawodniczek tego klubu, ale to był dopiero wstęp do tego, co czekało kibiców i sympatyków podczas konkurencji, w której popłynął Filip Komar. Zawodnik z wynikiem 44,48s ustanowił nowy rekord Polski w swojej grupie wiekowej, a warto zaznaczyć, że uległ jedynie rekordziście świata na tym dystansie Szymonowi Kropidłowskiemu z Manty Kościerzyna. F. Komar jednak nie zadowolił się takim wynikiem i już tego samego dnia podczas sztafety ponownie poprawił rekord Polski, który obecnie wynosi 44,35s. Oprócz Filipa złote medale wywalczyli jeszcze inni zawodnicy, jak Aleksandra Kamińska, Jakub Gronczewski, Monika Zarach, Kaja Lellek, Daria Freda, Sandra Blok i Anna Szybalska. Także złote medale wywalczyły sztafety z KS Aqua Sport. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski KS Aqua Sport uplasował się na piątym miejscu, tuż za Mantą Kościerzyna. Natomiast w klasyfikacji medalowej KS Aqua Sport może poszczycić się najlepszym wynikiem w kraju, ponieważ z liczbą 46 medali uplasował się na samym szczycie, wyprzedzając nawet najlepszy klub Delfinek Chodzież o jeden medal.