Gmina Kartuzy

Uczniowie odebrali świadectwa w maseczkach

Gmina Kartuzy. Zakończenie roku szkolnego

Takiego zakończenia roku szkolnego jeszcze nie było. Do koniecznych elementów stroju galowego należało dołączyć również maseczkę. Nie było też wspaniałych akademii – tylko odbiór świadectw. Wyróżnienia dla najlepszych uczniów wręczył burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Na terenie gminy Kartuzy działa 12 szkół podstawowych. Podobnie jak w latach ubiegłych włodarze gminy: burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z zastępcą Sylwią Biankowską, uczestniczyli w akademiach z okazji zakończenia roku szkolnego w placówkach działających na terenie miasta. Składali serdeczne gratulacje wszystkim uczniom, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce, konkursach przedmiotowych czy rywalizacji sportowej.

W specyficznych warunkach

Uczniowie na długo zapamiętają to zakończenie roku szkolnego, ponieważ było ono zupełnie inne niż w latach ubiegłych. Do budynku byli zobligowani wejść w maseczkach, na wejściu dezynfekowali ręce, a jak np. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbierali świadectwa pojedynczo lub w bardzo małych grupach. W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach uczniowie zasiedli podczas akademii na krzesełkach rozstawionych w dwumetrowych odstępach.

W wielu placówkach mimo restrykcji, uczniowie pożegnali się z dyrekcją i wychowawcami na czas wakacji, a niektórzy zrobili sobie nawet pamiątkowe zdjęcia.

SD

Komentarze