Gmina Karsin Inwestycje

Wiele. Umowa z wykonawcą ul. Wicka Rogali podpisana

12 kwietnia wójt Roman Brunke i reprezentanci konsorcjum firm POL-DRÓG i BRANDBUD podpisali umowę na wybudowanie ul. Wicka Rogali w Wielu. Było to możliwe dzięki odpowiedzialnej postawie radnych, którzy zgodzili się na zwiększenie środków na tę inwestycję. W ten sposób gmina ma już w realizacji wszystkie trzy inwestycje z ,,Polskiego Ładu’’.

Dla przypomnienia, zadanie pt. ,,Budowa nawierzchni drogowej wraz z kanalizacją na ul. Wicka Rogali w miejscowości Wiele’’ było trzecim wnioskiem, na który gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Na inwestycję wycenioną przez gminę na 2 mln zł, pozyskano 1,9 mln zł. To był znaczący sukces. Wyłonienie wykonawcy inwestycji przyniosło jednak gminie sporo problemów, gdyż z powodu znacznej zwyżki robocizny i cen materiałów, spływające oferty były dużo wyższe od kwoty zaplanowanej.

Decyzja rady umożliwiła realizację inwestycji

Po trzech przetargach władze gminy zdecydowały się na ofertę opiewającą na kwotę 3,57 mln zł, którą złożyło konsorcjum firm POL-DRÓG S.A. z Drawska Pomorskiego i BRANDBUD z Krojant. Aby było to możliwe należało dołożyć więcej środków z budżetu. Dlatego też na ostatniej sesji Rady Gminy radni głosowali uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 1,6 mln zł na pokrycie brakującej kwoty. Zdając sobie sprawę z faktu jak jest to ważna i długo wyczekiwana przez mieszkańców Wiela inwestycja wszyscy radni jednogłośnie opowiedzieli się za zaciągnięciem kredytu na realizację tej inwestycji. Zakres zadania oprócz nawierzchni asfaltowej obejmować będzie budowę chodników, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Jezdnia będzie miała długość 980 metrów i szerokość 5 – 6,5 metra. Na realizację zadania wykonawca ma 168 dni od podpisania umowy. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Fot.: Od lewej Wiesław Hildebrand – właściciel firmy BRANDBUD, Przemysław Kowalczyk – przedstawiciel konsorcjum firm POL-DRÓG S.A z Drawska Pomorskiego i BRANDBUD z Krojant, Roman Brunke – Wójt Gminy Karsin.

Komentarze