Gmina Kościerzyna Wokół nas

Wielki Klincz. Mikołajkowe spotkanie w bibliotece

6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Aby uczcić ten dzień, zorganizowano w bibliotece w Wielkim Klinczu „Mikołajowe spotkanie” dla uczniów klas pierwszych.

Jedną z atrakcji było głośne czytanie bajek i opowieści z motywem mikołajkowym i świątecznym przez wychowawców klas: Annę Wołoszyk i Jagodę Trokę. Czytanie wzbudziło zaciekawienie i zachwyt u dzieci. Następnie wszyscy uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej przez bibliotekarkę Renatę Abramowską prawdziwej historii o Świętym Mikołaju przy pomocy teatrzyku ilustrowanego. Najmłodsi dowiedzieli się, kim był Święty Mikołaj, skąd pojawił się zwyczaj obdarowywania dzieci podarunkami. Uczniowie przygotowali mikołajkowe piosenki, które zostały zaprezentowane pomiędzy czytanymi opowieściami.

Biblioteka w tym dniu przybrała świąteczny wystrój, zadbano o odpowiednią oprawę muzyczną, uczniowie ubrani byli na czerwono, a na głowach mieli założone mikołajkowe czapki. Niespodzianką dla dzieci było pojawienie się w asyście Elfów Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami. Następnie uczniowie obejrzeli bajkę pt.: „Rudolf Czerwononosy”. Świąteczną atmosferę dopełnił zapach ciastek piernikowych, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez wolontariuszy biblioteki.

Nad/opr.red

Komentarze