Gmina Kartuzy Kultura Samorząd Wokół nas

Złota Góra. Piknik „Muzyka Bez Granic”. Świętowało trzysta osób

W Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze odbyła się 19. edycja pikniku „Muzyka bez Granic”. Na festynie zgromadziło się około 300 osób, zaproszonych przez Środowiskowy Dom Samopomocy Ostoja w Kartuzach, który corocznie organizuje to wydarzenie dla podopiecznych z różnych ośrodków samopomocy.

„Muzyka bez Granic” to festyn, podczas którego podopieczni środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej mogą zaprezentować swoje talenty artystyczne oraz bawić się w gronie przyjaciół. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wspomnienia z 18-tki”, nawiązując do ubiegłorocznego spotkania.

Goście i atrakcje

Zebranych powitali Sylwia Biankowska, zastępca burmistrza Kartuz, Jan Mazur, kierownik GOPS, oraz Mariola Machola, kierownik ŚDS w Kartuzach. Uczestnicy, którzy przybyli z placówek m.in. w Kartuzach, Chmielnie, Kobysewie, Somoninie, Tczewie, Wejherowie i Oruni, mieli okazję tańczyć, śpiewać i recytować.

Na gości czekał poczęstunek oraz liczne atrakcje i niespodzianki, takie jak wizyta gigantycznego misia czy przejażdżki wozem drabiniastym. W przygotowanie imprezy zaangażowała się również grupa wolontariuszy z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Brodnicy Górnej.

Przedpołudnie upłynęło w przesympatycznej, pełnej radości atmosferze, a wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie. Piknik „Muzyka bez Granic” po raz kolejny okazał się wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy, promując przy tym talenty artystyczne podopiecznych ośrodków samopomocy.

UG/opr.red

Komentarze