Wywalczyli trzy tytuły mistrza Polski
Na plaży w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Do rywalizacji przystąpiło prawie 100 zawodników i zawodniczek z 11 klubów, w tym także dziewięcioro pływaków z KS Aqua Sport Kościerzyna. Na Kaszuby wrócili ze złotymi i srebrnymi medalami.
Zawodnicy rywalizowali w grupach wiekowych: Młodzik 12-14 lat, Junior 15-17 lat, Open oraz Masters 30+. Rywalizacja indywidualna odbyła się w czterech konkurencjach obejmujących połączenie pływania w morzu, biegania po plaży i pływania na desce ratowniczej: wyścig pływanie, wyścig na deskach ratowniczych, wyścig bieg-pływanie-bieg oraz flagi plażowe.
Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski w kategorii młodzików
W tej kategorii wiekowej najlepiej z zawodników KS Aqua Sport zaprezentowała się Monika Zarach, uzyskując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Monika została mistrzynią Polski w „wyścigu bieg-pływanie-bieg”, wicemistrzynią Polski we „flagach plażowych”, a także wywalczyła 3 miejsce w „wyścigu pływanie”. Monika za to osiągnięcie otrzymała m.in. nagrodę rzeczową w postaci deski SUP.
Rewelacyjnie spisał się także Tymon Dach zajmując 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród młodzików. Tymon wywalczył tytuł wicemistrza Polski w konkurencji „flagi plażowe”, a w pozostałych wyścigach plasował się na 4 miejscu w konkurencji: „wyścig pływanie” i 5 miejscu „bieg-pływanie-bieg”. Tymon za to osiągnięcie otrzymał także nagrodę rzeczową w postaci deski SUP.
Medale indywidualne Mistrzostw Polski
Mistrzostwo Polski wśród juniorek wywalczyła Marcelina Bławat, która nie miała sobie równych w kraju w konkurencji „flagi plażowe”. Mistrzem Polski wśród młodzików także we „flagach plażowych” został Szymon Hinc, który w finale wygrał z klubowym kolegą Tymonem Dachem. Wicemistrzostwo Polski wśród juniorów zdobył Havier Bedra, który dokonał tego również w konkurencji „flagi plażowe”.
Oprócz wymienionych wyżej medalistów należy wyróżnić także zaledwie 12-letnią Amelię Fredę, która wywalczyła 5 miejsce we „flagach plażowych”. Również wśród najmłodszych należy wyróżnić Liliannę Lubecką, która zajęła 8 miejsce we „flagach plażowych”. Udany debiut zaliczył Tomasz Kupc, który ukończył wszystkie konkurencje, a we „flagach plażowych” zajął 11 miejsce.
Na uznanie zasługuje także Jan Marchewicz startujący w kategorii Open, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokim 5 miejscu w kraju. Warto zaznaczyć, że Janek ma zaledwie 18 lat i rywalizował od tego roku z najlepszymi ratownikami w Polsce
Komplet wyników znajduje się pod linkiem: https://livetiming.pl/…/85fafd47-efbd-4dbb-bcbb…
Opr. BM