Gmina Żukowo Sport

Żukowo. Pomerania MTB Maraton. Wystartowało trzysta osób

Nie dla kolarza słońce i plaża – 6 sierpnia to hasło można było usłyszeć na kolarskich arenach w całej Polsce. Nie inaczej było podczas kolejnej edycji MH Automatyka Pomerania MTB Maraton w Żukowie.

Na szczęście uczestnicy, których było blisko 300 potrafili rozgrzać atmosferę a ostatnie kilometry trasy zlokalizowane na słynnej pętli XC wokół bazy zawodów dostarczyły mnóstwo emocji zarówno kolarzom jak i kibicom.

Sama trasa była dość szybka, lecz pełna niespodzianek technicznych takich jak przejazd przez rzekę czy jak wspomniano trudna końcówka po pętli XC, gdzie kilka lat temu odbył się wymagający Puchar Polski XCM. Do tego zalegające błoto, deszcz i parujące podłoże znacznie podnosiło poprzeczkę tej rywalizacji.

Najszybsi kolarze

Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: MEGA około 54 km, SPEED 27 km oraz Fun 10 km.

Na dystansie MEGA nie miał sobie równych, podobnie jak rok temu w tym miejscu, Artur Sowiński z grupy KODZIK ROWERY. Wyprzedził o kilka minut Piotra Rzeszutka z Klubu Kolarskiego Lew Lębork oraz Krzysztofa Krzywego z Cycling Planet. Pośród kobiet do samego końca o pierwsze miejsce walczyły Anna Kołatka z KKK Dziki Team Kwidzyn oraz Wiktoria Klawitter z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. Metę jako pierwsza mija Ania, lecz jak sama potem mówiła „Uważam, że obie zasługujemy na pierwsze miejsce – świetnie nam się współpracowało do samego końca”.

Z kolei całe męskie podium dystansu SPEED zostało rozdane pomiędzy zawodników z KKK Dziki Team Kwidzyn. Na metę wpadli kolejno: Mateusz Tengowski, Jan Sobieraj oraz Szymon Banaś. Pośród kobiet ponownie triumfuje, w tym sezonie, Katarzyna Grochowska z MX TEAM Skórcz przed Tosią Kucharską z Belta Team Gdańsk i Emilią Grochalską z KKK Dziki Team Kwidzyn.

Na dystansie FUN podium przedstawiło się następująco: Grzegorz Chmielarski – Trek Gdynia Młode Wilki, Adam Terman – MTB KIDS AGA PATOKA i Michał Godlewski – Belta Team Gdańsk. Wśród pań były kolejno: Gabriela Skrzypczak, Antonina Cieślikiewicz – MTB KIDS AGA PATOKA i Sandra Rządca – KKK Dziki Team Kwidzyn.

Szczególne podziękowania, za pomoc w organizacji tej edycji, należą się Starostwu Powiatowemu w Kartuzach oraz OSP Żukowo.

Nad/opr.red

Komentarze