Gmina Sierakowice Sport

Futsal. We-Met zakończył przygotowania. Już w sobotę inauguracja sezonu

Debiut w Fogo Futsal Ekstraklasie już w najbliższą sobotę! Zespół pod wodzą nowego szkoleniowca Miłosza Kocota zakończył przygotowania do swojego debiutanckiego sezonu w Fogo Futsal Ekstraklasie.

 Zawodnicy przygotowania rozpoczęli 5 lipca, gdzie przez pierwszą część szlifowali formę pod kątem taktycznym i fizycznym. Drugim etapem była seria meczów kontrolnych, które miały dać trenerowi i sztabowi pełny obraz gry zespołu podczas rywalizacji na parkiecie. W 7 rozegranych sparingów ekipa z Kaszub 4 razy zwyciężała, raz padł remis, dwukrotnie mecz zakończył się porażką. Rywalami były głównie zespoły występujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce. Teraz czas na start sezonu i pełną weryfikację przygotowań zespołu.

Już w najbliższą sobotę 2 września w swoim pierwszym meczu na poziomie Ekstraklasy We-Met zmierzy się na hali w Sierakowicach z BSF ABJ Bochnia. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15.

Zespół gości w ubiegłym sezonie pełnił rolę beniaminka. Ostatecznie na koniec sezonu ekipa z Bochni zajęła 12 miejsce. W 28 meczach zdobyła 28 punktów, bramki 69:100. Finalnie dało to utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tej drużynie również doszło do zamiany szkoleniowca przed startem nowego sezonu, także będziemy świadkami dwóch debiutów na ławkach trenerskich. Dla trenera Kocota, a także dla nowego zawodnika We-Metu Milintona Tijerino będzie to również mecz sentymentalny. Obaj Panowie swego czasu grali w tym zespole jako zawodnicy. Tijerino właśnie w tym okienku transferowym zamienił Bochnię na Kamienicę Królewską.

Wszystkie dodatkowe informacje na temat tego wielkiego wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie klubu www.wemet-futsal.pl, a także w social mediach. Bilety można nabyć pod adresem www.wemet.futsal.abilet.pl.

Nad/opr.red

Komentarze