Powiat kościerski Sport

Kobieca piłka ręczna. I liga. ,,Chcemy powalczyć w o Ligę Centralną’’

Taki cel rysuje Dariusz Męczykowski, działacz sportowy, sponsor i przede wszystkim trener drużyny żeńskiej z KS Kościerzyna. Jest ona po zwycięskim meczu z MTS Kwidzyn, a przed nią 4 lutego starcie z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest SPR Pogoń Szczecin.

Klub Sportowy Kościerzyna jest dziś jedynym w powiecie kościerskim, który gra na tak wysokim poziomie krajowych rozgrywek. Ale trener i głównodowodzący w klubie myśli o lidze centralnej, a nawet więcej.

– My aktualnie jesteśmy na piątym miejscu. Musimy przeskoczyć dwa miejsca, by wejść do Ligi Centralnej. O to będziemy walczyć. Liga Centralna to będzie dwanaście zespołów – stawia cel D. Męczykowski.

Zwraca uwagę, że obecnie rozgrywki są pokazywane w telewizji polskiej, telewizjach lokalnych i innych mediach. Związek Piłki Ręcznej w Polsce mocno stawia na promocję tej dyscypliny sportu. D. Męczykowski podkreśla, że mecze KS Kościerzyna już dziś promują powiat kościerski, Kaszuby w regionie i kraju. Przejście o poziom wyżej jeszcze bardziej by to zwielokrotniło.

,,Jesteśmy przygotowani’’

Jak mówi D. Męczykowski, klub czekają zmiany organizacyjne, aby można było bardziej profesjonalnie podejść do jego finansów i marketingu. By KS Kościerzyna mógł działać w wyższej lidze, konieczna jest spółka prawa handlowego.

– Dziś jesteśmy na to gotowi. Co najważniejsze, pozyskaliśmy też ważnego sponsora. Dajemy sobie pół roku, aby przyjrzeć się jak to wszystko działa. Dziś nam trudniej o skład, bo na rynku nie ma wolnych, dobrych zawodniczek. Stąd rozszerzyliśmy współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Dzięki dobrym relacjom z prof. Janem Patoką i prowadzącym Kubą Malczewskim mamy dwie skrzydłowe z tej uczelni. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wyżej wymienionym za pomoc – mówi trener KS Kościerzyna.

Podkreśla, że w najbliższą sobotę jego zawodniczki czeka trudna przeprawa z SPR Pogoń Szczecin, z którym w poprzedniej rundzie zespół przegrał jedną bramką. Trener ma nadzieję, że tym razem będzie lepiej, gdyż w szczególnie dobrej dyspozycji jest Daria Cieślak, jak również pozostałe zawodniczki.

D. Tryzna

Klub Sportowy Kościerzyna zaprasza wszystkich miłośników piłki ręcznej kobiet z powiatu kościerskiego i nie tylko na mecz z SPR Pogoń Szczecin 4 lutego do Nowej Karczmy na halę sportową na godz. 14. Gwarantujemy widowisko sportowe na najwyższym poziomie.

Komentarze