Wokół nas

Region. 31. Finał WOŚP. Serduszkomania w powiecie

31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia pod hasłem ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!’’. Tego dnia Finałom WOŚP towarzyszyły liczne wydarzenia organizowane w gminach.

W Sierakowicach 31. Finał WOŚP miał miejsce w SP nr 2. To tam od wczesnego popołudnia trwały liczne mecze, pokazy zapaśnicze, występy grup tanecznych i licytacje. Czynne były też strefy kreatywne dla małych i dużych, a wśród nich m.in. strefa lego, strefa gier planszowych, strefa pierwszej pomocy czy malowania twarzy. Uzbierało się 40 tys. zł, choć nie jest to jeszcze dokładna kwota.

Stężyca zorganizowała IV Marsz i I Bieg spod remizy OSP. Wczesnym popołudniem wystartowali pierwsi uczestnicy. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i ciepły poczęstunek. Po biegu przyszła pora na losowanie nagród. W ramach akcji udało się zebrać 5 tys. zł na rzecz WOŚP.

Chmielno i Sulęczyno razem

Kolejny rok gminy Chmielno i Sulęczyno połączyły swoje siły, bo wspólnie zebrać pieniądze na WOŚP. W niedzielne granie w obu gminach zaczęło się od kąpieli morsów. W gminie Sulęczyno morsowano nad Jeziorem Mausz, a w Chmielnie nad Jeziorem Kłodno naprzeciw agroturystyki ,,U Chłopa’’. Tu morsujący mieli lepiej, gdyż od razu mogli skorzystać z sauny. Kilkaset metrów dalej w sali gimnastycznej szkoły w tym czasie trwał turniej piłki siatkowej amatorów. Grano dla WOŚP. Jednak najbardziej gorąca atmosfera i najgłośniejsze granie miało miejsce w GOK-u. Jego sala zmieniona na kawiarnię wypełniona była tymi, którzy chcieli poczuć atmosferę licytacji i delektować się występami sprawdzonych, lokalnych muzyków. Widać było cale rodziny, które postanowiły tu spędzić popołudnie. Przed nimi najpierw wystąpił Fisher, potem wokalistka SStonkaa i Szokersi. Po raz kolejny prawdziwy show dal Kręgiel Band. W dolnej sali przygotowano raj z planszówkami dla najmłodszych. – Chciałabym bardzo, aby w tym roku z racji 31. edycji zebrać chociażby 31 tys. zł. Taki mamy cel – mówi Angelika Leyk, koordynatorka chmieleńskiego sztabu. Po podliczeniu okazało się, że zebrano 40 tys. zł.

Ponad 81 tys. zł z Żukowa

Podczas orkiestry serc w Żukowie zebrano ponad 81,3 tys. zł. Swoją cegiełkę dołożyli m.in. biegacze, biorący udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. Kwotę udało się też zebrać, dzięki odwiedzającym halę, na której każdy znalazł coś dla siebie. Kącik łasucha, stoisko Oriflame, kurs pierwszej pomocy, gra wędkarska, DKMS, kramik, strefa dmuchańców dla dzieci i warsztaty rękodzielnicze. Ogromne emocje wzbudziły licytacje. Do najbardziej dochodowych należał voucher od Grupy Makurat na wypożyczenie Tesli na weekend – 1,6 tys. zł, rękawice bokserskie z autografem Artura „Bizona” Bizewskiego – 1,2 tys. zł, koszulka piłkarza Jakuba Kałuzińskiego – 800 zł, piniata w kształcie flaminga i trzema wejściówkami do Wyspy Frajdy – po 800 zł. Na koniec przed sceną odbyło się tradycyjne „światełko do nieba”.

Red.

Komentarze