Inwestycje Powiat kościerski Samorząd

Powiat kościerski. Modernizacja infrastruktury drogowej. Przekazali pół miliona na remont DW 235 w Kaliszu

Rada Powiatu Kościerskiego jednomyślnie wyraziła zgodę na udzielenie wsparcia finansowego w wysokości pół miliona złotych dla województwa pomorskiego. Środki przeznaczone zostaną na remont DW 235 w miejscowości Kalisz w gminie Dziemiany.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zwrócił się do powiatu z wnioskiem o wsparcie finansowe na dofinansowanie realizacji inwestycji pn.: ,,Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 235, polegająca na remoncie nawierzchni drogi oraz budowie kanalizacji deszczowej”. Zarząd Powiatu Kościerskiego po rozpatrzeniu wniosku, zaproponował udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 500 tys. zł.

– To niezwykle ważny krok, który pomoże w rozwoju naszego regionu. Nasza jedność przyniosła rezultat – pomoc finansowa wyniesie aż 500 tys. zł. Dzięki naszemu zdecydowanemu wsparciu udało się zwiększyć wcześniej deklarowaną kwotę o dodatkowe 200 tys. zł. To dowód naszego zaangażowania i determinacji we wspieraniu inwestycji kluczowych dla naszej społeczności – podkreśla starosta Alicja Żurawska.

Priorytetowe zadanie

Środki zostaną przekazane na modernizację 800-metrowego odcinka drogi przebiegającego przez teren zabudowany Kalisza. Prace obejmą remont nawierzchni drogi, budowę kanalizacji deszczowej, nowych chodników i zjazdów. To zadanie trudne, gdyż miejscowość położona jest w niecce. Stąd jego koszt to 3,6 mln zł.

– Cieszymy się, że nasz powiat ma okazję przyczynić się do rozwoju i ulepszenia naszego otoczenia. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę nad tym ważnym przedsięwzięciem. Za podjęcie tego wyzwania w szczególności dziękuję Zarządowi Województwa Pomorskiego i Zarządowi Dróg Wojewódzkich – składa podziękowania starosta.

Inwestycja potrwa około 3,5 miesiąca. Jak powiedziała nam starosta A. Żurawska, jej wykonawcą będzie firma Henryka Czarnowskiego z tej miejscowości.

SP/opr.red

Komentarze