Powiat kościerski Wokół nas

Powiat kościerski. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci

Jak zawsze na początku roku szkolnego policjanci z powiatu kościerskiego będą prowadzić działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi będą czuwać nad prawidłowym ruchem pieszym i kołowym w rejonach szkół. Przed rozpoczęciem roku szkolnego policjanci sprawdzą prawidłowe oznakowanie będące przy szkołach.

Policjanci z powiatu kościerskiego, mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych, jeszcze pod koniec wakacji sprawdzają, jak wyglądają przejścia dla pieszych w pobliżu szkół, czy są prawidłowo oznakowane, by dzieci i młodzież, która od 4 września rozpocznie naukę, mogła czuć się bezpiecznie. O wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach mundurowi powiadomili zarządców dróg. Od początku przyszłego tygodnia rozpoczną się coroczne działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

– Dla dzieci, które rozpoczynają naukę oraz ich rodziców, początek roku szkolnego obfituje w wiele nowych sytuacji. Poranny pośpiech, pojawiający się stres w związku z dodatkowymi obowiązkami, może spowodować, że część z nas ma rozproszoną uwagę – podkreśla asp. szt. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej komendy.

Policjanci przypominają kierowcom, że w rejonie szkół należy zachować szczególną ostrożność. Zarówno piesi, rowerzyści, jak i kierowcy samochodów powinni zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze. Ze względu na duże natężenie ruchu, przechodzenie przez jezdnię czy zatrzymanie pojazdu we właściwym miejscu, żeby wysadzić pasażerów, powinno być poprzedzone upewnieniem się, czy jest bezpiecznie.

Nad/opr.red

Komentarze