Gmina Stężyca Inwestycje Wokół nas

Stężyca. Jutro uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej, a w niedzielę „Dzień Otwarty” dla wszystkich

Nie 3 marca, jak pisaliśmy w naszym tygodniku z 22 lutego, tylko pięć dni później będzie miało miejsce uroczyste otwarcie tego nowoczesnego obiektu kultury. W najbliższą niedzielę będzie w niej ,,Dzień Otwarty’’, aby wszyscy chętni mogli poznać jej wnętrza i możliwości.

Na uroczystości zapraszają: wójt gminy Tomasz Brzoskowski oraz dyrektor GBP Marta Krupińska.  Zacznie się ona w samo południe. Po części oficjalnej, o godz. 12:30 będzie prezentacja obiektu, podczas której będzie można wpisać się do księgi pamiątkowej.

Siedemnaście miesięcy inwestycji

Prace przy budowie biblioteki ruszyły we wrześniu 2020 roku. Wykonywała je firma Andrzeja Dzienisza z Borzestowa. W zamyśle projektanta miesząca się tu stara szkoła miała zostać wkomponowana w czworobok nowych budynków. Na środku zaplanowano dziedziniec o różnorodnych funkcjach. Inwestycja przebiegała bez żadnych problemów i w końcu ubiegłego roku można było zobaczyć jej efekt. Od strony ulicy elewacje nowych budynków nawiązują do tradycji, ale już wejście do gmachu pokazuje nowoczesność w jak najlepszym wydaniu. To samo dotyczy dachów budynków. Front północny i skrzydła są kryte dachówką ceramiczną. Natomiast front południowy pokryty jest supernowoczesnymi ogniwami fotowoltaicznymi o trwałości trzydziestu lat. Dziedziniec łączy się z każdym ze skrzydeł przeszklonymi ścianami.

Miesiąc przygotowań

W ostatnich tygodniach w obiektach parku montowano systemy i urządzenia elektroniczne. Jest tego więcej niż w zwyczajnej bibliotece, ponieważ elementem parku jest sala widowiskowo-koncertowa z najnowszą technologią multimedialną do projekcji filmów 3D i 5D. Sala ma dziewięćdziesiąt miejsc i nowoczesną scenę. Sąsiaduje z nią nowoczesna książnica z multimedialną czytelnią. Pomieści blisko 200 tys. książek. Przez ostatnie tygodnie była ona wypełniana wolumenem.

D. Tryzna

Komentarze