Gmina Sierakowice Inwestycje

Budowa stadionu lekkoatletycznego na półmetku

W czerwcu gmina Sierakowice rozstrzygnęła przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego. Obecnie trwają zaawansowane prace, które przybliżają do wizji nowoczesnego obiektu służącego nie tylko amatorom królowej sportu, ale także innym dyscyplinom.

Jak informuje nas pracownik Urzędu Gminy Błażej Recław, prace na budowie są mocno zaawansowane. Obecnie trwają roboty związane z położeniem nawierzchni poliuretanowej. Trwają też przygotowania do montażu trybun prefabrykowanych. Wykonawca zobowiązany jest do ukończenia budowy z ostatnim dniem października i nic nie wskazuje na to, żeby tego terminu nie dochował. W trakcie budowy nie natrafiono na jakiekolwiek przeszkody utrudniające realizację zadania. Prace przekroczyły już półmetek i zmierzają do szczęśliwego zakończenia. Zadanie realizuje firma PW Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Wykonawca ten zaoferował w przetargu cenę 3,96 mln zł, co przewyższało tylko o 60 tys. zł, założenia przyjęte przez gminę. Pozostałe cztery firmy, które wystartowały w przetargu, zaoferowały ceny przekraczające 4 mln zł.

Szeroki zakres inwestycji

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę istniejącego boiska i bieżni, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz montaż prefabrykowanych trybun. Ponadto przewidziano budowę wiaty dla komentatora, budowę monitoringu, instalacji oświetlenia, odwodnienia i instalacji nawadniania. Boisko obsiane zostać ma naturalną trawą, tak by mogło służyć piłkarzom. W zakres zadania wchodzi też dostawa i montaż urządzeń oraz sprzętu lekkoatletycznego. Na stadionie będą bowiem rzutnie do dysku i oszczepu oraz koło do pchnięcia kulą. Wykonawca zobowiązał się także do budowy  infrastruktury i obiektów towarzyszących oraz przeprowadzenie procedury i uzyskanie dla obiektu na rzecz gminy Certyfikatu PZLA kategorii VB.

BM

Komentarze