Gmina Kartuzy Powiat kartuski Samorząd Wybory samorządowe 2024

Chmielno. Konwencja powiatowa KO. Przedstawili swoich kandydatów na trzy szczeble samorządu

16 marca w Chmielnie Koalicja Obywatelska powiatu kartuskiego zaprezentowała swoich kandydatów do sejmiku pomorskiego, rady powiatu i rady miejskiej w Kartuzach. Przedstawiony został też program, z jakim ugrupowanie idzie do wyborców.

Zebranych powitał gospodarz miejsca Stanisław Klimowicz, prezes LGR Kaszuby i Jerzy Grzegorzewski, były wójt gminy, dziś jeden z kandydatów. Spotkanie poprowadził Łukasz Grzędzicki. Gościem honorowym była wojewoda Beata Rutkiewicz. Podkreśliła, że przyjechała tu, aby wesprzeć startujących z listy.

– Nie jestem członkiem KO, natomiast całym sercem, poglądami i przekonaniami jestem po stronie demokratycznej, po stronie KO – zaznaczyła, że mówi to jako osoba prywatna.

Stwierdziła, że skoro po raz pierwszy w 104-letniej historii Pomorza wojewodą jest kobieta, to ten fakt również do czegoś ją zobowiązuje.

– Trzeba przede wszystkim wyjść w teren i wspomagać moje koleżanki – dodała B. Rutkiewicz.

Jak podczas tych trzech tygodni kampanii zdobywać głosy, opowiedział poseł Stanisław Lamczyk. Zachęcał, aby dobrze wykorzystać ten czas, te ostatnie tygodnie kampanii.

Do sejmiku dominują panie

Jedynką komitetu w okręgu nr 3, obejmującym powiat kartuski, kościerski, starogardzki, jest Danuta Rek, radna dwóch kadencji i była dyrektor SP nr 2 w Kartuzach. Na miejscu piątym jest Jolanta Wiercińska, szefowa KGW Chwaszczyno, była sołtys a obecnie radna. Na siódmym miejscu jest Dorota Bir.

Do powiatu i gmin

Liderem listy do powiatu z okręgu nr 1, obejmującym gminy Sierakowice, Chmielno i Sulęczyno, jest Jerzy Grzegorzewski. W okręgu nr 2, obejmującym Kartuzy, jest Łukasz Grzędzicki. W okręgu nr 3, do którego należą gminy Żukowo i Przodkowo, liderem jest Mirosław Żeromski, obecny radny powiatu. W tym okręgu jest do zdobycia najwięcej, bo aż 10 mandatów. Liderem listy KO w okręgu nr 4, obejmującym Somonino i Stężycę, jest Arkadiusz Piernicki.

Komitet wystawia również swoich kandydatów do rady gminy Kartuzy.

D. Tryzna

Komentarze