Gmina Chmielno Inwestycje

Chmielno. Realizacja inwestycji drogowych z Polskiego Ładu. Z yomb do asfaltu dzięki rządowym pieniądzom

Miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” gmina Chmielno pozyskała na modernizacje m.in. ulic Brzozowej, Garncarskiej, Jesionowej i Damroki. W przypadku trzech pierwszych inwestycja zbliża się do finału. Dzięki niej „górny taras” Chmielna otworzy się na świat.

Stworzą one tzw. bajpas drogowy dla Chmielna, umożliwiając objazd jego centrum zatłoczonego zwykle w sezonie w weekendy. Na całej swojej długości mają już one wyznaczone krawężnikami 5-metrowe pasy jezdni i utwardzoną podsypkę. Wystarczy tylko położyć asfalt. Wzdłuż jezdni biegną chodniki. Wykonane zostały też zjazdy i skarpy, które w środkowej części ul. Brzozowej robią imponujące wrażenie. W ubiegłym tygodniu pracownicy wykonawcy kończyli chodniki i zjazdy na ul. Garncarskiej obok OSP. Do położenia została im kostka betonowa na placu przed strażnicą.

Dla przypomnienia inwestycję realizuje firma HYDROMAG z siedzibą w Garczu. Łączny koszt zadania to prawie 8 mln zł.

Droga na Bukowinki wyłączona z ruchu

Widać też duży postęp na kolejnej inwestycji – budowie drogi relacji Chmielno – Łapalice. Na pierwszym jej odcinku – ul. Damroki od skrzyżowania z ul. Gryfa Pomorskiego usunie zostały stare płyty yomb i wykonana została burzówka. Na dalszym odcinku niezabudowanym trwają prace ziemne związane z plantowaniem skarp i poszerzeniem koryta jezdni.

Inwestycję realizuje lokalna firma Romado Brzeziński ze Sznurków. Jej koszt to 3,49 mln zł. Dzięki tym środkom droga zyska nawierzchnią asfaltową, chodniki których tu nie było i zostaną przebudowane skrzyżowania i zjazdy.

Cały pakiet drogowy, w ramach którego realizowane są te dwa zadania, otrzymał 12,3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

D. Tryzna

Komentarze