Gmina Chmielno OSP

Chmielno. Uroczyście powitali nowy wóz bojowy

Na co dzień gaszą pożary i ratują ofiary wypadków, dlatego tak ważny jest sprzęt jaki mają do dyspozycji. Już od dłuższego czasu  jednostka w Chmielnie potrzebowała nowoczesnego wozu. Wczoraj ich marzenie się spełniło. Do taboru dołączył, nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Już kilkukrotnie pisaliśmy o tym, że druhowie z Chmielna mają otrzymać w tym roku nowy wóz bojowy. Niestety, dużą rolę odgrywała kwota nowego pojazdu. Całkowity jego koszt określono na około 880 tys. zł. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęli samorządowcy, leśnicy, a nawet jedna z fundacji. I tak wspólnymi siłami udało się zebrać pożądaną kwotę, co pozwoliło na kupno nowego wozu dla jednostki.

Huczne powitanie

Wczorajszego wieczora do Chmielna przyjechał nowy pojazd. Samochód wjeżdżał do miejscowości na sygnałach w eskorcie obecnych pojazdów z innych jednostek gminy. Bardzo efektownie przygotowane przywitanie – race i fajerwerki uatrakcyjniły to wyjątkowe wydarzenie.

Choć pogoda nie sprzyjała, to entuzjazm zwyciężył i pod strażnicę przybyła masa ludzi. W uroczystości brali udział przedstawiciele gminy: wójt Michał Melibruda i Stanisław Klimowicz przewodniczący Rady Gminy. Na placu dało się też zauważyć sołtysa Chmielna Tadeusza Piotrowiaka, wielu strażaków począwszy od tych najmłodszych, oraz ich rodziny.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się nowemu pojazdowi. Szczególnie cieszyły się dzieci, które mogły usiąść za kierownicą nowego auta pożarniczo-gaśniczego oraz zobaczyć z bliska wyposażenie. Pokazano nawet zgromadzonym narzędzia, którymi auto dysponuje, łącznie z wysuwanym masztem oświetleniowym. Mł. bryg. Leszek Formela z dumą przyznał, że jest to jedyny w naszym województwie wóz, które odznacza się tak wielką nowoczesnością.

Wielka radość

Radości nie było końca, czego dowodem były liczne wypowiedzi.

– Bardzo nas cieszy kolejny, nowy wóz w naszej jednostce. Tym bardziej że taka okazja zdarza się raz na kilkanaście lat. Dzięki niemu będzie mogli bez problemu wjechać w trudne tereny. Chciałbym, żeby służył nam jak najdłużej i jednocześnie wyjeżdżał jak najmniej, bo każdy wyjazd to czyjeś nieszczęście – mówił Adam Kozłowski strażak OSP Chmielno

– Nasi druhowie są wspaniali i zasługują na takie wsparcie. Poza tym ochrona przeciwpożarowa w naszym województwie, jak również w powiecie, stoi na bardzo wysokim poziomie. Także mamy bardzo wysoką poprzeczkę i pozostało nam jedynie, aby nasi druhowie nie odstawali od innych. Z pewnością ten wóz podniesie nam poziom zdolności bojowych – mówił z uśmiechem wójt M. Melibruda

Na koniec uroczystości wszyscy chętni mogli się poczęstować tortem, który przyozdobiono wizerunkiem wozu.

red.

Komentarze