Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Budowa żłobka. Trwają prace wewnątrz budynku

Inwestycja dotycząca pierwszego w gminie żłobka minęła półmetek. Budynek na zewnątrz jest już gotowy. Wartość inwestycji to 730 tys. zł. Wartość dofinansowania sięga 80 procent kosztów.

Prace na zewnątrz budynku zostały zakończone. Budynek parterowy z poddaszem użytkowym architekturą nawiązuje do sąsiedniego przedszkola, z którym jest połączony łącznikiem. Zyskał on też elewację w takim samym kolorze. Teren wokół żłobka został już uporządkowany.

Mają czas do końca roku

Budynek wewnątrz ma hol wejściowy, pomieszczenia socjalne, WC dla personelu i dla dzieci. Naprzeciwko wejścia jest główna sala żłobkowa. Obok niej wózkarnia i pomieszczenie magazynowe. Dają one łącznie powierzchnię użytkową 184 m2. Całkowita kubatura budynku to 214 m2.

W ubiegłym tygodniu trwały parce przy suficie z płyt kartonowo gipsowych z głównej sali żłobkowej. Sufit w holu był już gotowy. We wszystkich pomieszczeniach została już położona podłoga z płytek ceramicznych. Wyłożone zostały nimi też łazienki. Rozprowadzona została też instalacja elektryczna.

Zgodnie z planem prace mają się zakończyć do końca roku. Jak powiedział wójt Dziemian Leszek Pobłocki na początku lutego żłobek ma przyjąć pierwsze dzieci. Docelowo ma być to grupa 20 maluchów.

Inwestycja wykonywana jest ze środków zewnętrznych z rządowego programu „Maluch+”. Dofinansowanie sięga 80 procent. Pierwotna wartość inwestycji to około 1 mln zł. Po przetargu, do którego stanęły trzy firmy okazało się, ze może być wykonana za 730 tys. zł. Kwotę taką zaproponowała firma UNION INVEST Sp. z o. o. z Lipusza. Do tematu będziemy powracać.

D.Tryzna

Komentarze