Gmina Dziemiany Sport

Dziemiany. Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking i biegu na 5 km. W drugim dniu zmagali się biegacze

W Dziemianach już po raz trzeci odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Cross Polska pn. III Mistrzostwa Kaszub w Nordic Walking i Biegu na 5 km oraz Sztafetowe Mistrzostwa Kaszub. Rywalizacja odbywała się przez dwa dni. Po zawodach kijkarzy w drugim dniu zmagali się biegacze.

Organizatorami wydarzenia była gmina Dziemiany, Stowarzyszenie „Błękitni” Nordic Walking Dziemiany, Ośrodek Kultury w Dziemianach oraz Organizacja Imprez Sportowych Valdano. Patronat nad imprezą objął wójt Dziemian Leszek Pobłocki.  Co roku Mistrzostwa Kaszub zaskakują nowym miejscem zawodów i coraz to ciekawszą trasą, aby zaprezentować wszystkie urokliwe miejsca na terenie gminy Dziemiany. Co więcej, trasa Mistrzostw Kaszub za każdym razem wyróżnia się niełatwymi przewyższeniami co wymaga od zawodników dużego wysiłku. W tym roku miasteczko zawodów znajdowało się na plaży w Dziemianach. W drugim dniu zawodów odbyły się starty biegaczy.

Zwycięzcy rywalizacji biegaczy

O rywalizacji kijkarzy pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów, w niedzielę w biegu na 5 km zwyciężył Kamil Fecferko z UKS Olimpijczyk Skorzewo z czasem 18:21. Drugie miejsce zajął Dariusz  Szopiński z Tripaka Przechlewo, który ukończył bieg w czasie 18:59. Trzecie miejsce zajął Mariusz Barabasz z Kalisk Kościerskich z czasem 19:32. Wśród kobiet 1 miejsce wywalczyła Martyna Kępa z Gałaźni Wielkiej z czasem 22:43. Druga była Anna Serkowska – Akademia Biegowa Kartuzy – 23:55 a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Gliszczyńska z czasem 24:42. Po głównym starcie odbyło się współzawodnictwo sztafetowe oraz wyścigi dla najmłodszych dzieci. Pętla mierząca ok. 625 metrów była widoczna dla kibiców a zawodnicy pokonywali ją dwukrotnie, co przy czteroosobowej drużynie sztafetowej sumowało się w dystans 5 km.