Gmina Dziemiany Wokół nas

Dziemiany. Coroczne święto miejscowości. Nagrody tylko dla nielicznych. Dla wszystkich porywające koncerty

Dni Dziemian 2021 miały bardzo bogatą ofertę skierowaną do mieszkańców i przebywających tu turystów. Ich uczestnicy – zwycięzcy zostali uhonorowani m.in. podczas sobotniego finału. Pokazał on, że dziemiańska publiczność potrafi wykorzystać maksymalnie okazję do dobrej zabawy.

Impreza w dziemiańskim amfiteatrze ruszyła po południu, ale już wcześniej przybyli na nią mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomiczno – handlowej. Otworzył ją Dariusz Turzyński dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach. Kiedy na scenie przedstawiał co jeszcze będzie się działo w Dziemianach i gminie, pod nią animatorki porywały najmłodszych do wspólnej zabawy.

Tytuł dla Malwiny Laska-Eichamnn

Oficjalnie zaczęto od wręczenia tytułu honorowego ,,Osobowość Roku 2020’’ dla Malwiny Laska-Eichamnn przyznanego jej na podstawie uchwały sesji rady gminy z 30 czerwca br. To utalentowana mieszkanka Dziemian, która zaczynała swoją karierę w miejscowej scholi, a dziś jest aktorką warszawskich teatrów. Jest najmłodszą laureatką tej nagrody.

– Będziemy zachęcać naszych mieszkańców, aby na mediach społecznościowych zachwycali się pani talentem i kibicowali – gratulując tytułu, powiedział wójt Leszek Pobłocki. Wręczył go przewodniczący rady gminy Dziemiany Krystian Sikora.

– Jestem wdzięczna za ten tytuł. Wzruszam się, bo zawsze, kiedy tu wracam, spotykam się z wielką życzliwością wokół. Teraz kiedy jestem daleko widzę to w Internecie. Bardzo wszystkim za to dziękuję – mówiła m.in. laureatka

Nagrody wójta

W dalszej kolejności na scenę zaproszeni zostali najlepsi sportowcy, do których trafiły nagrody wójta Dziemiany. Jan i Beata Kuśmierek, Helena Stoltmann i Maria Turzyńska – Stopa to chodziarze z ,,Błękitnych Dziemiany’’. Natomiast Marta Ostrowska uprawia taniec nowoczesny w zespole ,,Rytm’’. Przekazując nagrody wójt z uśmiechem powiedział ,,Dziemiany ze swojego nordic walking są chyba znane w całej Polsce. Życzę, żeby usłyszał o Was świat’’.

Nagrodzono również zwycięzców zmagań wędkarskich, które odbyły się z samego rana nad Jeziorem Rzuno. Wzięło w nich udział czternastu panów i jedna pani. Okazało się, że najwięcej złowili: Mirosław Knopik, który mógł się pochwalić ponad kilogramowym linem oraz Adam Data i Marek Rolbiecki. W nagrodę otrzymali karnety na sprzęt wędkarski.

Improwizacja na scenie

W dalszej części imprezy na scenie mogły zaprezentować się talenty muzyczne nie tylko z gminy. Na początek wystąpił zespół ,,Do – Re – Mi’’ w dwóch grupach. Mimo że był to debiut dla najmłodszych, to poradzili sobie całkiem nieźle. Po nich odbył się już tradycyjnie konkurs na ,,Dziemiański mikrofon’. Wzięła w nim udział czwórka odważnych, młodych ludzi z Dziemian, Częstochowy i południa Polski. Zwyciężyła Martyna Liskowska, która przy dźwiękach gitary zaśpiewała nastrojową balladę.
W tym czasie w ,,Chatce Kaszubskiej’’ szef kuchni Michał Magiel razem z gospodyniami z Dziemian ,,pracował’’ nad lokalnymi potrawami. Szerszą relację o tym wydarzeniu przedstawimy w następnym numerze.

Koncerty pobudziły maksimum emocji

Wszystko to z aplauzem odbierała publiczność, która wypełniła w całości dziemiański amfiteatr. Przybyło jej więcej tak, że wypełniła przestrzeń przed sceną, kiedy miały ruszyć zaplanowane na ten wieczór koncerty. Rozpoczął je występ Iness. Młoda piosenkarka przedpremierowo wykonała utwór „Kozak”. Energetyczne dźwięki wprawiły licznie zebraną widownie w imprezowy nastrój. Tak przygotowana publiczność, entuzjastycznie przyjęła kolejny zespół, jakim był discopolowy team Power Play. Muzycy wraz z widownią odśpiewali najbardziej znane hity grupy. Natomiast pokaz sztucznych ogni rozpoczął koncert ostatniej gwiazdy sobotniego wieczoru, góralskiej grupy „Baciary”. Muzycy zagrali folkowe przyśpiewki we współczesnych aranżacjach oraz własne utwory.

D. Tryzna

Komentarze