Gmina Dziemiany Inwestycje

Dziemiany. Raport z inwestycji realizowanych w ZKiW. ,,Prace postępują zgodnie z planem’’

Łagodna zima sprzyja wykonawców dwóch zadań, które jednocześnie realizowane są w miejscowym Zespole Kształcenia i Wychowania. Przy termomodernizacji budynków A i C generalnie pozostało położenie tynków. Natomiast EKOSUN wykorzystuj czas ferii na wymianę grzejników we wszystkich budynkach.

W nowym budynku szkoły, który powstał na miejscu łącznika trwają prace wykończeniowe. Jak dowiedzieliśmy się, wykonywane są schody wejściowe i podjazd dla niepełnosprawnych. Roboty przy elewacji zostały już zakończone. Czekają prace związane z uporządkowaniem terenu zielonego. Zadanie to realizuje firma ECOZET. Ma być ono zakończone z końcem marca.

Termomodernizacja ZKiW

W tym zadaniu budynki dydaktyczne A i C zostały obłożone styropianem i wszystko jest gotowe do położenia tynku. Wykonawca czeka tylko na odpowiednią aurę. Na budynku sali gimnastycznej prowadzone są prace związane z położeniem nowej izolacji termicznej oraz wymieniane są okna od strony boiska. Wewnątrz budynku prowadzone są prace malarskie i obróbki. Montowana jest również wentylacja mechaniczna. Zadanie to realizuje firma Majkowski – Bau Sp. z o.o. z Kościerzyny. Ich koszt to 1,8 mln zł.

EKOSUN w akcji

Zadanie związane z przebudową systemów grzewczych i wentylacyjnych w ZKiW i żłobku realizuje firma PUH „EKOSUN” z Koszalina. Czas ferii wykorzystuje na wymianę we wszystkich budynkach grzejników pod ogrzewanie niskotemperaturowe. Na dachu nowo wybudowanego budynku zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Czeka ich jeszcze montaż pomp ciepła, a po zakończeniu sezonu grzewczego modernizacja kotłowni.

– Wszystko mamy pod kontrolą i prace idą zgodnie z planem – mówi Katarzyna Sprawka, wicewójt gminy.

D. Tryzna

Komentarze