Sport

Futsal dziecięcy. Zwycięstwo APK Jedynka Kartuzy w halówce dzieci rocznika 2009

29 stycznia 2022 r. na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Turniej odbywał się pod patronatem burmistrza gminy Kartuzy Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Był to już piętnasty turniej tegorocznego cyklu KIEŁPINO CUP.

Udział wzięło 5 drużyn z całego województwa pomorskiego, dwie z warmińsko – mazurskiego oraz jedna z kujawsko – pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A  pierwsze miejsce zdecydowanie najlepsi okazali się zawodnicy Jantara Ustka (komplet 9 pkt bez straty gola) wyprzedzać APK Jedynka Kartuzy (6 pkt). Oba te zespoły awansowały do półfinału, zaś trzecia ZKS Olimpia II Elbląg (3 pkt) oraz czwarty Amator Kiełpino (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8. W grupie o pierwsze miejsce trwała zacięta walka pomiędzy ZKS Olimpia Elbląg i KP Starogard Gdański (oba po 7 pkt). Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek pierwsze miejsce zajął zespół z Warmii, lecz oba zespoły awansowały do ½ finału, zaś trzecie Vigo Tuchom (3 pkt) i czwarta Olimpia Wtelno (0 pkt) zagrali o miejsca 5-8.

Faza pucharowa rozpoczęła się od walki o miejsca 5-8, które po wyrównanej walce po 1:0 wygrywały wyżej sklasyfikowane zespoły w fazie grupowej. Wpierw Olimpia II Elbląg pokonała Olimpię Wtelno, a następnie Vigo Tuchom wygrało z Amatorem Kiełpino.

Mecze półfinałowe wygrywały za to zespoły z grupy A. W pierwszym spotkaniu Jantar Ustka pewnie pokonał KP Starogard Gdański 3:0, a w drugim bardziej wyrównanym meczu APK Jedynka Kartuzy wygrała z Olimpią Elbląg 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Amator Kiełpino pewnie pokonał Olimpię Wtelno 3:0. Miejsce piąte zajęło Vigo Tuchom wygrywając 1:0 z Olimpią II Elbląg. W meczu o trzecie miejsce KP Starogard Gdański wygrał z pierwszym zespołem z Elbląga 2:1. W meczu finałowym zagrały dwa zespoły, które spotkały się już w fazie grupowej i udanym rewanżem za porażkę popisała się najmłodsza w stawce drużyna APK Jedynka Kartuzy, która po bezbramkowym remisie wygrała w rzutach karnych z Jantarem Ustka 1:0.

Składy medalistów:

1. APK Jedynka Kartuzy – Bartek Schmitd, Maksymilian Balerstet, Dawid Ziemann (1), Karol Wiśniewski (1), Konrad Reszka (1), Bartek Żygowski (1), Paweł Roszkowski, Mateusz Redzimski, Kornel Ptach, Aureliusz Cichosz (2), Alan Gdaniec

2. Jantar Ustka – Aleksander Zięba, Michał Wasylew, Nikodem Piszko (1), Dominik Grabowski (4), Oliwier Gondek (1), Szymon Bubnowski (1), Jakub Bodziszewski (1)

3. KP Starogard Gdański – Gabriel Bajerowski, Franciszek Mikulski (4), Kacper Lepacki, Alan Burkowski, Szymon Wohlert (2), Hubert Szymborski

Ostateczna kolejność:

  1. APK Jedynka Kartuzy
  2. Jantar Ustka
  3. KP Starogard Gdański
  4. ZKS Olimpia Elbląg
  5. Vigo Tuchom
  6. ZKS Olimpia II Elbląg
  7. Amator Kiełpino
  8. Olimpia Wtelno

Wyróżnienia indywidualne:

król strzelców: Dominik Grabowski (Jantar Ustka)

– najlepszy bramkarz : Bartek Schmitd (APK Jedynka Kartuzy)

– najwszechstronniejszy zawodnik: Franciszek Mikulski (KP Starogard Gdański)

Komentarze