Gmina Sierakowice Wokół nas

Sierakowice. Z ostatniej sesji Rady Gminy. Piotr Walkusz doceniony przez samorząd

Gościem specjalnym ubiegłotygodniowej sesji był Piotr Walkusz, sportowiec trenujący parakolarstwo szosowe. Przedstawiciele samorządu sierakowickiego złożyli mu gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia sportowe i przekazali specjalne podziękowania.

Jak zaznaczył wójt gminy Tadeusz Kobiela, o tym sportowcu wielu słyszało, ale nie miało okazji poznać. Dzięki inicjatywie radnego Andrzeja Wenty stało się to możliwe. Osiągnięcia gościa sierakowickich radnych odczytał przewodniczący Rady Gminy Mirosław Kuczkowski.

Piotr Walkusz w lipcu 2020 roku zdobył czwarte miejsce w kolarstwie szosowym, w wyścigu ze startu wspólnego w zawodach na poziomie międzynarodowym organizowanych w Lublinie. Dwa miesiące później brał udział w XII Mistrzostwach Polski w Parakolarstwie Szosowym w Rzeszowie i zdobył drugie miejsce w jeździe na czas oraz szóste miejsce ze startu wspólnego. We wrześniu 2021 roku w XIII Mistrzostwach Polski w Parakolarstwie Szosowym, które rozegrano w Śremu, zdobył trzecie miejsce w indywidualnej jeździe na czas, oraz drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Gratulacje za tak piękne wyniki sportowe złożyli mu przedstawiciele samorządu sierakowickiego.

W imieniu samorządu gminy Sierakowice serdecznie gratuluję osiągnięć sportowych. Zarówno tych na poziomie regionalnym, a przede wszystkim tych na poziomie ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Niech życzliwość osób sprzyja Panu w podejmowaniu dalszych wyzwań. Mam nadzieję, że nie zbraknie Panu motywacji do ponoszenia dalszych sukcesów, a kolejne zwycięstwa staną się impulsem do jeszcze większej pracy. Życzę Panu wytrwałości, szczęścia w pokonywaniu wszelkich przeszkód, realizacji własnych marzeń. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że godnie reprezentuje Pan gminę Sierakowice, rozsławiając jej imię w Polsce i poza jej granicami. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – odczytał list gratulacyjny wójt T. Kobiela.

D. Tryzna

Komentarze