Gmina Sierakowice Sport

Futsal. Przygotowania We-Met do nowego sezonu. Nowe twarze w składzie i zmiana trenera

Minęły już dwa miesiące od historycznego awansu We-Met Futsal Club Kamienica Królewska do Fogo Futsal Ekstraklasy. Po chwilach świętowania, przyszedł czas na zmierzenie się z nowym wyzwaniem, jakim będzie debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce.

Trzeba przyznać, że jak na tak „młody” klub, który w swoim czwartym sezonie zdołał wejść do elity będzie to nie lada wyzwanie, któremu będą chcieli stawić czoła. Myśląc o zbliżającym się sezonie, w zespole na tym etapie przygotowań doszło do kilku zmian. Trenera Piotra Górniewicza zastąpił na tym stanowisku Miłosz Kocot. Jako zawodnik na pozycji bramkarza zdobył z Wisłą Krakbet Kraków tytuł Mistrza Polski, Puchar i Super Puchar Polski. Jako trener prowadził między innymi AZS UŚ Katowice na poziomie Ekstraklasy. Ostatnie dwa sezony był szkoleniowcem Futsal Szczecin występującego na poziomie I ligi, gdzie ta drużyna pod jego wodzą poczyniła duży progres, urywając punkty w poprzednim sezonie właśnie drużynie z Kamienicy Królewskiej na własnym parkiecie.

Nowi zawodnicy

Z kolei nowymi twarzami w ekipie We-Metu zostali: Mateusz Madziąg, który występował w drużynie aktualnego Mistrza Polski Constract Lubawa. Zawodnik jako etatowy reprezentant kadry narodowej w sezonie 2020/2021 został wybrany odkryciem sezonu w Futsal Ekstraklasie w barwach Team Lębork. Milinton Tijerino: 26-letni Kostarykańczyk przez dwa sezony występował w BSF ABJ Bochnia, z którą to drużyną awansował do Futsal Ekstraklasy, a w poprzednim sezonie zdołali się utrzymać do czego bardzo się przyczynił. Jak na ten moment wiemy, że w drużynie pozostają zawodnicy, którzy wyróżniali się w poprzednim sezonie: Marcin Choszcz, Sebastian Hinca oraz Maciej Młyński.

Zespół We-Metu przygotowania do pierwszego sezonu w Fogo Futsal Ekstraklasie rozpocznie na początku lipca. Wtedy zapewne poznamy plan przygotowań oraz zespoły, z którymi zmierzą się w sparingach.

Start nowego sezonu w Futsal Ekstraklasie planowany jest w ostatni weekend sierpnia.

Nad/opr.red

Komentarze