Gmina Kościerzyna Sport

Kołobrzeg. Mistrzostwa Polski Karate. Kościerski Klub Kyokushin Karate z sukcesem

6 kwietnia Kościerski Klub Kyokushin Karate wziął udział w Mistrzostwach Polski Karate Kontaktowego, które odbyły się w Kołobrzegu. To wydarzenie zgromadziło ponad 500 zawodników reprezentujących 55 klubów z 12 organizacji karate.

Mistrzostwa były nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji na wysokim poziomie, ale również wyrazem jedności oraz wsparcia wśród karateków. Patronat nad imprezą objęli prezydent miasta Kołobrzeg oraz ambasada Japonii w Polsce, co podkreślało rangę tego wydarzenia. Organizatorem turnieju był Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai.

Trener Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, Krzysztof Sosnówka, podkreślił, że uczestnictwo w tych zawodach to nie tylko pojedyncze występy, lecz prawdziwa wspólnota, gdzie zawodnicy wspierają się nawzajem, pomagają, dopingują i pocieszają. To duch drużyny, który sprawia, że każdy czuje się ważny i doceniony. Trener podkreślił również, że choć nie każdemu udało się zdobyć medal, to każdy z zawodników ciężko pracuje, aby osiągnąć swój cel. Kościerski Klub Kyokushin Karate to niezwykła drużyna, która kroczy od sukcesu do sukcesu.

Wyniki Kościerzaków

Oto wyniki osiągnięte przez zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate: Ignacy Sosnowski – srebrny medal, Amelia Szweda – srebrny medal, Marta Kryszyńska – brązowy medal, Tomasz Chmielewski – brązowy medal, Zofia Kryszyńska – brązowy medal.

Należy także wspomnieć o zawodnikach, którzy mimo braku medalu, pokazali niezwykłą determinację i zaangażowanie w walce: Kinga Żywicka, Amelia Kreft, Eugenia Sosnowska, Agata Lubecka, Nikodem Peek, Szymon Lubecki.

Wszyscy oni walczyli dzielnie, prezentując prawdziwy duch walki. Ich wysiłek i poświęcenie z pewnością przyniosą efekty w przyszłości, a medale na pewno niebawem trafią w ich ręce.

Sukces Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu jest powodem do dumy dla całej społeczności klubowej oraz gminy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.

UG/opr.red

Komentarze